Тернопільська область: земля продовжує повертати «дарунки» часів війни

Небезпечні мовчазні свідки часів минулих воєн продовжують виринати із землі на території Тернопільщини. Саме там, де точилися запеклі бої, земля і досі приховує боєприпаси.

Лише протягом одного дня, 14 травня 2012 року, в області виявлено 23 вибухонебезпечних предмети часів другої Світової війни:

– в Теребовлянському районі в с. Вишнівчик виявлено 2 артилерійських снаряди 76 мм;

– в с. Білокриниця Кременецького району – 6 артснарядів 45 мм, 6 – 76 мм та 4 артснаряди – 152 мм, 1 гранату РГ-42, 1 гранату Ф-1, 1 мінометну 122 мм та 1 протипіхотну міни часів;

– на Збаражчині в с. Хоми виявлено 2 мінометні міни 82 мм.

Громадяни пам’ятайте!

З настанням весни в області активізуються роботи на полях. І в цей період збільшується ймовірність виявлення небезпечних знахідок. Тож, аби не трапилося біди, Територіальне управління МНС вчергове нагадує правила, які можуть вберегти життя людей:

Якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпаси або є невідомим, не торкайтеся його. Ступінь небезпеки вибухонебезпечних речей можуть визначати тільки професійні піротехніки. Саме вони й приймають рішення про подальшу долю підозрілих предметів.

Місце, де виявлено небезпечну знахідку, варто обгородити та організувати його охорону, щоб ніхто не зміг на неї випадково наткнутися. Слід припинити будь-які сільськогосподарські чи інші роботи на цій ділянці. Про підозрілий предмет необхідно терміново повідомити підрозділ МНС, зателефонувавши за номером 101. Дзвінки з мобільного на короткий номер є безкоштовними.

У нагоді також можуть стати й представники органів місцевого самоврядування, які мають відповідні інструкції з цивільного захисту населення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Коментарі вимкнені.