Тернопільські лісники “нажилися” на півмільйона гривень

Незаконне захоплення земель для формального створення лісів, правоохоронці оцінили в 550 000 гривень.

– Створення лісових насаджень нерідко здійснюється лісовими господарствами самовільно, до того як вони оформлять право власності на землю. – розказує заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк. –  Нічийних земель в Україні практично нема. І лише останні степові ділянки лишаються поза господарським обігом. Вони і стають об’єктом нападів лісівників. На таких ділянках ліс врешті не виростає, а унікальне біорізноманіття вже не повернути.

З 2008 року діє програма «Ліси України», яка виділяє  кошти на посадку нових лісів на  колосальній площі безлісих земель, еквівалентній 5% площі України. Проте переводити деградовані орні землі для залісення, як планувалось початково, законодавство не дозволяє. А виконувати нормативи лісорозведення необхідно. Тому, в Україні поширилась практика створення нових лісів на місці степу, оскільки останні степові ділянки як правило є нічийними.

Використання бюджетних коштів для створення лісонасаджень на землях, що не належать лісгоспам є нецільовим використанням коштів .

Національний екологічний центр України звернувся до Міністерства внутрішніх справ України з проханням виявити випадки самовільного створення лісонасаджень на степових ділянках. Перші результати перевірки надійшли з Тернопільщини. Підрозділи МВС у області виявили ряд порушень, зокрема розпочате  кримінальне провадження відносно посадових осіб ДП «Тернопільський лісгосп» за фактом  використання бюджетних коштів для залісення територій, що не належать лісгоспу. Збитки, завдані державі оцінені в 550 000 грн. При цьому поки не  здійснено підрахунок втрат рослинного і тваринного світу на залісених ділянках.

http://bei-news.blogspot.com/2013/09/blog-post_3.html

Коментарі вимкнені.