Тернопільські сайти перекладені на азірівку

В мережі Інтернет вже довший час запущений сервіс Azirivka.org.ua , який дозволяє переводити фрази і пропозиції з української мови на «азірівку».

Про автора проекту не повідомляється. Не виключено, що Azirivka.org.ua – оновлена версія онлайн -перекладача azirivka.blogspot.com, який розпочав роботу в Уанеті в кінці березня цього року. Крім перекладу текстів і веб- сторінок, розробники обіцяють найближчим часом додати багато цікавих функцій .

Азарівка (азірівкарос.азаровка) — діалект, поширений, головним чином, у прикордонних з Росією регіонах нашої країни. Вірогідно, має бути віднесений до степових говорів південно-східного наріччя української мови.

На думку деяких донецьких учених, первинний ареал поширення азірівки охоплював село Азарівка (що на Луганщині) та його найближчі околиці. Нині діалект набув поширення скрізь на теренах України та в близькому зарубіжжі.

Найвиразнішим носієм цього діалекту є скандально відомий прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Азірівка знайшла своє місце й у текстах україномовного розділу Вікіпедії. Це пов’язують з поширенням інтернет-мереж на теренах, що населені носіями діалекту.

http://azirivka.org.ua/url.php?u=http%3A%2F%2Fwww.poglyad.te.ua/%2F

 

Comments are closed.