Тернопільському замку повернуть вигляд, який пам’ятка архітектури мала у ХІХ столітті

“Тернопіль і Тернопілля в історії та культурі України і світу (від найдавніших часів до сьогодення) – міжнародна науково-практична конференція із такою назвою 20-21 квітня відбувається в обласному центрі. Тернопіль – одне з небагатьох міст, перша згадка про яке має точну дату – 15 квітня 1540 року. Науково-практична конференція, присвячена дню заснування міста, окрім місцевих науковців, об’єднала дослідників тернопільської землі із Києва, Львова, Польщі. Науковці і представники місцевої влади розглядають історіографію обласного центру, тенденції розвитку релігійних процесів, співпрацю вишів і органів місцевого самоврядування у питаннях розвитку міста. На заході представили проект реконструкції Тернопільського замку.

–                          Йому планують повернути вигляд, який пам’ятка архітектури мала у ХІХ столітті, – розповів начальник відділу містобудування, охорони пам’яток та нагляду за будівництвом управління архітектури та містобудування обласної державної адміністрації Ярослав Пелехатий.  –  Замок – найстарша споруда у місті, але не має вигляду пам’ятки архітектури. Часто, туристи опинившись у Тернополі, не розуміють де насправді замок. Тому архітекторами Львівського інституту «Укрзахідпроект» розроблена проектна документація. Сподіваємось, що до цього долучиться міська рада, упорядкувавши територію навколо замку.

Загалом, планують відновити в`їздну браму, пілони, оборонні вали, тобто надати замку історичного  вигляду.

Нагадаємо, плани реконструкції замку кілька тижнів тому оприлюднив журналістам заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Орієнтовний кошторис місто має. Втім, пан Леонід так і не сказав скільки вартуватиме проект. Кошти закладуть у міський бюджет  на 2013 рік.

 

Адріана Білецька, Погляд

Коментарі вимкнені.