Тернополян на “Канаді” переслідують щурі та неприємний запах

Зі скаргами на величезну калюжу, що утворилася на перетині вулиць Галицької та Коновальця, у  тернополяни зверталися неодноразово.

Жителі будинків, які оточують ту заболочену ділянку, нарікають на неприємний запах і щурів. Люди кажуть, що навесні у тому «озері» навіть якийсь час дикі качки жили. Але коли калюжа обміліла і заросла бур’яном, вони полетіли.

– Чому комунальники не зроблять щось із тією водою? — запитує Антоніна Федорчук. – Тут дитячий майданчик зовсім поруч із болотом. Діти граються. Але ж це – небезпечно! Уже 30 років тут вода збирається і ніхто нічого не робить…

Чому щороку виникає одна й та ж проблема, чи взагалі хтось намагається її вирішити, журналіст “20 хвилин” запитав в управлінні ЖКГ. Чиновники повідомили, що коштів на вирішення даної проблеми у казні просто немає.

– Для того, щоб зробити новий колектор і усунути проблему повністю, потрібно аж 76 мільйонів гривень, — каже начальник управління ЖКГ Микола Лесів. — Такої суми бюджет міської ради не має. Ми зверталися і у Верховну Раду, і у Фонд інвестицій, але грошима ніхто допомогти не поспішає.

Цього року, як каже чиновник, міський голова Тернополя Сергій Надал дав вказівку, за якою розробили проект із відведення дощових вод у місті.

– Міська рада змогла виділити частину коштів на ліквідацію проблеми, — каже Микола Лесів. — На перехресті з вулицею Коновальця регулярно чистять решітки, щоб дощова вода в тій місцині не затримувалася. Але діаметр тих труб, що там сьогодні є, не дозволяє відразу вивести всю воду.

Вода у ту калюжу, за словами начальника управління ЖКГ, стікає аж з вулиці 15 Квітня та всієї території, що поруч парку Національного відродження. З вулиці Галицької вона вже потрапляє у колектор і через вулицю Крушельницької стікає аж у Тернопільський став. Оскільки обсяги води часто є дуже значними, діючої системи водовідведення не вистачає. Її треба цілком оновити. Лише тоді «озеро» на початку вулиці Коновальця пересохне.

 

«20 хвилин»

Коментарі вимкнені.