Тернополянин зняв, як п’яна теща падала зі сходів

Ігор Красовський із Тернополя сім років знімає відеофільми про весілля, хрестини та дитячі ранки.

— Я за освітою економіст. А мріяв знімати кіно, — говорить 30-річний Ігор Красовський. — Хотів вивчитися на відеоінженера. Але треба було їхати до Києва на курси. Щоб заробити на відеокамеру, я влаштувався офіс-менеджером до одного підприємця. За три місяці заробив на напівпрофесійну “Панасонік” за 500 баксів. Мій шеф звів мене зі своїм знайомим оператором на обласному телебаченні. Той за пляшку коньяку навчив ставити світло, брати ракурси. Тепер учитися простіше. Оператори описують свій досвід на інтернет-форумах.

За зйомку хрестин, дитячих ранків бере 1,8-2 тис. грн.

— Їх проводять перед Новим роком, на 8 Березня, свято осені. Щоб знайти замовлення, ходжу по дитсадках і школах перед святами. Інші домовляються із завдитсадка чи класним керівником, що віддячать — дадуть 10-20 відсотків заробітку. Я цього не роблю.

За зйомку весілля Красовський бере від 3 тис. грн. Робить 20-25 відеофільмів за рік.

— Так звані брендові оператори коштують дорожче. Їх замовляють через ім’я. Креативу в їхній роботі мало. Штампують або крадуть чужі ідеї. Більшості молодят головне, щоб усі родичі були у фільмі. Я найбільше, 600 доларів, заробив на весіллі місцевого бізнесмена. Гуляли в ресторані на озері. Він женився вдруге. На першому весіллі він мав сутичку з відеооператором. Той зняв, як п’яна теща падала зі сходів.

За окрему плату, 2 тис. грн, знімає “лав сторі” — ролик про те, як молоді познайомились. Такі замовляє кожна четверта пара.

— У “лав сторі” можна вкласти душу. Заставити молодят зімпровізувати. Раз вивіз до парку стіл. Посадив за нього пару у костюмах Капелюшника й Аліси з фільму “Аліса в Країні чудес”. Вони пили чай. Вбрання позичила знайома, ще й кота дала. Йому на шию ми прив’язали перстень для освідчення. Знімав більше 5 годин. Ролик показали на бенкеті гостям.

— Весілля записують за стандартним сценарієм. Наречені вдягаються, викуп, рацс, вінчання, прогулянка, вітання молодих у ресторані, перший танець, тости, конкурси, знімання вельону.

Найбільше замовлень улітку та восени, по два за вихідні. Дорогу оплачують клієнти.

Найменше роботи під час постів. Тоді Ігор їде в гори на лижі. Торік два тижні відпочивав у Єгипті. Цього року планує до Європи.

Відео монтує на комп’ютері. Додає візуальні ефекти, накладає музику. Фільм робить від чотирьох днів до двох тижнів.

— Раніше, бувало, й по два місяці сидів. А все тому, що брав гроші наперед і розслаблявся. Зараз беру тільки завдаток, до 1000 гривень. Решту — коли віддаю диски замовнику. За весь час мені взагалі не заплатив тільки один клієнт, родич. Відтоді весілля своєї рідні не знімаю.

Четверо з п’яти клієнтів Красовського — сільські.

— Селяни хочуть на відео ангеликів-метеликів, пісню з фільму “Титанік”. Як би я не старався, не поясниш, шо та тема вже заїжджена. Часто з претензіями, чого не зняв того дядька або ту тітку, коли вони говорили тости або танцювали.

На рекламу не витрачається. Колишні клієнти радять його родичам, знайомим. Заробляє від 7 тис. грн на місяць.

— Квартиру за такі заробітки не купиш, а машину — можна. Я взяв мікроавтобус “Опель Віваро”. Раз на два-три роки змінюю камеру. Оце купив нову “Соні” за 23 тисячі гривень.

 

Емігранти платять тисячу доларів за фільм про батьківщину

Родичка з Канади порадила Ігореві Красовському робити документально-художні фільми для української діаспори.

— Вона попросила, аби я відзняв її рідне село Вигода на Тернопільщині. В Канаду вона виїхала з батьками маленькою.  Їй 76 років, має серцеву недостатність. Діти в Україну не пускають. Бояться, що не витримає перельоту, — розповідає тернополянин. — Я поїхав у село з колегою. Зайшли в церкву. В церковній книзі ми познаходили, хто в тих роках жив у селі. Відшукали кількох родичів і сусідів. Два дні знімали краєвиди, цвинтар, школу, церкву, будинок культури. Тиждень монтували. Накладали народну музику. Відіслали поштою і отримали 800 доларів на двох. Тітка почала радити нас іншим діаспорникам. Ми мали ще два замовлення із-за кордону. Нам заплатили за кожне по 1000 доларів.

Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.