«Цікаві» голосування на сесіях Тернопільської міської ради. Серія №8: Автомийка на вул. Довженка або Відповідальність депутата округу

Два голосування (суборенда земельної ділянки та сервітут), котрі відкрили шлях для будівництва автомийки з магазином автозапчастин, пунктом автотехсервісу та міні-баром у місцині, котру мешканці прилеглих будинків вважали березовим гаєм (зеленою зоною) спільного користування.

Зараз проти вже розпочатого будівництва активно протестують мешканці частини вулиць Довженка та Протасевича.

Головною особливістю даних рішень є не їх законність чи незаконність (хоча в певній мірі суборенда, а не оренда й сервітут спонукають до питань), а те, що депутат, котрий представляє даний округ Назарій Редьква (партія “Свобода”) з якихось причин не повідомив від імені своїх виборців іншим депутатам про проблемність даних питань та особисто проголосував ЗА дані рішення.
Підозрюю, що частина депутатів проголосувала ЗА вважаючи рішення технічними та такими що не несуть будь-яких небезпек чи, тим паче, можливих протестів тернополян.
Це той випадок, коли найвищу відповідальність несе депутат по округу.

Варто пам’ятати, що депутати своїми голосування не визначають законність або незаконність рішень, а висловлюють від імені виборців їх волю щодо законних рішень. Не є обов’язком депутата голосувати ЗА якщо рішення не має юридичних застережень. Але голосуючи ПРОТИ однозначно слід обгрунтовувати власну позицію.

Іван Сороколіт, колишній депутат Тернопільської міської ради від ВО “Свобода”.

Коментарі вимкнені.