У селі на Тернопільщині — казкове царство фігур (Фото)

У справжню казку обабіч дороги можуть потрапити усі, хто проїжджає через село Тютьків Теребовлянського району. ЇЇ на батьківському обійсті власноруч облаштувала Надія Зозуляк. У долинці біля дороги серед дерев і зеленої травички жінка прилаштувала велике царство фігур, майстерно виготовлених із пластикових пляшок. І самі вироби, і кольори вражають своїм розмаїттям. Тут і тропічні пальми, і найрізноманітніші квіткові дерева, і бджілки, і слоники, і поросята, і павичі, і ще багато різних витворів. Фантазії господині немає меж.

Своє незвичне заняття Надія Степанівна надзвичайно любить і радіє, що й інші отримують від нього задоволення. Несподівані гості, які проїжджають повз цю красу, часто заходять до неї. Нерідко годинами задивляються на вироби і ніяк ненадивуються, як зі звичайних підручних засобів можна створити такі шедеври. Поціновувачі такого мистецтва все частіше купують або ж замовляють вироби, які їм найбільше сподобалися. Декотрі роботи нашої співрозмовниці навіть поїхали у Німеччину. Спершу її сусідка завезла туди у подарунок пластикових бджілок. Але вони так сподобалися закордонним друзям, що згодом купувала для них й інші вироби у пані Надії.

Пластикові витвори Надії Степанівни прикрашають садочки, школи і навіть церковні подвір’я. Але здебільшого жінка виготовляє такі рукотворні дива за покликом душі.

Моє захоплення, – розповідає жінка, – розпочалося кілька років тому зі звичайної цікавості. Я побачила по телевізору, які вироби з пляшок виготовляла одна жінка із Тернополя. Відразу після телепередачі відшукала її і поїхала до неї. Жінка радо поділилася досвідом і відтоді я почала творити сама.

Тепер у цій справі матері допомагає семикласниця – донька Яна. А при встановленні чи кріпленні виробів на допомогу приходить чоловік Петро. Долучаються до цієї справи і сусіди, які часто приносять майстрині порожні пляшки. А їх потрібно чимало і бажано різних кольорів. Скажімо, на виготовлення однієї пальми необхідно до 350 пляшок. Для виробів підходить будь-яка тара. Майстриня використовує навіть посуд з–під миючих засобів та п’ятилітрові пляшки з води. З них виходять чудові поросята. Збирати тару доводиться і зі сміттєвих контейнерів для пластику біля будинку. Адже, проживає Надія Зозуляк у Тернополі, а у Тютьків переїжджає лише на літо.

Тут, окрім пластикових виробів, вона займається городами і впорядкуванням батьківської хати. Особливо пані Надія любить доглядати за квітником. У неї він, жартує, більший, ніж у декого площа засаджена картоплею. Квіти любить з дитинства. Цю любов їй прищепила матір. Тож не дивно, що обійстя так гарно прикрашене різнокольоровим цвітом і городніх, і пластикових квітів. Але саме від справжніх квітів і від живої природи загалом вона черпає натхнення і збагачує красою навколишній світ.

Любов ТИМЧУК, Газета “Сільський господар плюс”

Коментарі вимкнені.