У «Тернопільській університетській лікарні» відкрили 4-ий діалізний зал

У комунальному закладі Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня» 14 серпня відбулося відкриття 4-го діалізного залу потужністю чотири діалізних місця в тризмінному режимі роботи.
Участь у заході взяли голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець, заступник голови Наталка Михно, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Овчарук, головний лікар «Тернопільської університетської лікарні» Василь Бліхар, а також представник міжнародної компанії «Гамбрамед» Леонід Файнблат.
«Ми нині відкрили діалізний зал, оснащений найсучаснішим обладнання, – констатував голова Тернопільської облдержадміністрції Олег Сиротюк. –  Хочу вірити, що це обладнання працюватиме ефективно і допоможе врятувати не одне життя».
Очільник області зазначив, що з метою наближення до пацієнтів, які потребують гемодіалізного лікування, до кінця цього року на базі Кременецької, Бучацької лікарень планується відкрити сателітні нефродіалізні відділення, а також тривають переговори про встановлення гемодіалізного обладнання в Борщівській лікарні.
Сума коштів, затрачених на відкриття 4-го діалізного залу, становить 1523,8 грн. Здебільшого це кошти благодійників.
Довідково.
В Україні щорічно на 1 млн. населення реєструється 150-200 вперше виявлених хворих, що потребують замісної ниркової терапії.
Станом на 10 серпня цього року в області зареєстровано 7543 особи з хронічною хворобою нирок, із них 1965 з хронічною нирковою недостатністю, у 265 пацієнтів має місце термінальна ниркова недостатність.  І лише 150 з них забезпечені замісною нирковою терапією, в тому числі, частині виконана трансплантація нирки – 26.
      На даний час у відділенні гемодіалізу КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня» та
його філії в м. Копичинці на 22-ти апаратах «штучна нирка» лікування надається 155 хворим, з яких 18-ти пацієнтам проводиться лише 2 сеанси діалізу в тиждень, що не забезпечує адекватного лікування, а дозволяє лише утримувати їх на межі життя і смерті.
У листку очікування перебуває 40 хворих з термінальною нирковою недостатністю для яких нирково-замісна терапія є життєво необхідним  методом лікування.
За межами України замісну ниркову терапію одержують: в Іспанії – 9 жителів Тернопільської області, Італії – 8, Польщі – 5, Чехії – 1, США – 1, Російській Федерації – 2, Португалії – 2 пацієнти. Всі вони вимагають термінового повернення на лікування в Тернопільську область.
На 2014 рік в обласному бюджеті на програму «Гемодіаліз» виділено 13 400 тис грн., що становить 82,5% від загальної потреби.
Для забезпечення лікування хворих з термінальною нирковою недостатністю методом гемо- та перитонеального діалізу до кінця 2014 року необхідне виділення додаткових коштів в сумі 4849,8 тис. грн.

Коментарі вимкнені.