У Тернополі молодь пікетує VS Bank (фото)

Сьогодні у Тернополі хлопці з плакатами прийшли під стіни банку VS Bank, що у центрі міста.

Як розповідають організатори за останні півтора року, з огляду на військову агресію Росії проти України, створені та набирають популярності рухи та ініціативи на кшталт: «Не купуй російське», «Не фінансуй окупантів» та інші. Але не завжди громадянам України відомо про істинні коріння тих чи інших виробників, фірм чи фінансових установ. До прикладу, якщо більшість українців знає, що «Orbit» чи «Greenfield» виробляють в РФ, а «ВТБ» чи «Сбербанк» є російськими банками то деякі «вмільці» вдало маскують своє коріння, – кажуть вони.

– Ми вже неодноразово пікетуємо VS Bank. Маємо дозвіл від міської ради, – каже тернополянин Святослав Островський. – Це був Фольксбанк – австрійський банк з австрійським капіталом, а минулого року його активи викупив «Сбербанк Росія» і ця фінансова установа вже отримала назву VS Bank. Його відділення є по всій Західній Україні. Таким чином «Сбербанк Росія» успішно працює у нас, на Галичині, а всі його прибутки йдуть в Росію. Тож за наші гроші росіяни ведуть війну на Сході. Європа вводить санкції проти Росії, Росія вводить санкції проти України, а ми даємо заробити їм і сидимо склавши руки. Ми вимагаємо закрити відділення цього банку в Тернополі і хочемо привернути увагу тернополян до цієї проблеми. Такі ж акції відбуваються і в інших містах України. Разом ми боремося проти того, аби українці на своїй землі давали заробити нашим окупантам.

Цікавим є той факт, що відділення цього банку, крім Західної України, є тільки у м.Києві та Одеській та Вінницькій областях. Але найбільше відділень та головне відділення банку відкрито саме у Львові, кажуть хлопці.

– Коли проходили акції протесту під гаслами «Не купуй російське!» перед «Сбербанком» та іншими банками де власники росіяни, наші активісти чомусь забули про «дочку» «Сбербанка Росії» – «наш» ПАТ VS Bank, який на сьогоднішній день не тільки досить комфортно почувається на Галичині, а ще дурить народ та займається рейдерством, як приклад захоплення зі зброєю ТОВ “Евант” та останній приклад з приміщенням «SportLife» у Львов. Фактично коли інші російські банки скорочують свою присутність на теренах Західної України через патріотичну позицію нашої громадськості, VS Bank навіть розвивається – така собі п’ята колона!

За їхніми словами у місті Львові, уже більше 10 днів підряд, проходять акції протесту щодо діяльності російських банків і VS Bank в тому числі. Але в порівнянні з Тернополем не було проблем з правоохоронними органами, тому варто задуматися, чи не «кришують» силовики російські банки? – запитує Святослав Островський.

Коментарі вимкнені.