У Тернополі новий скандал – тепер облраді не дає спокою земля у центрі

В комунальній аптеці  №126 розпочинають проблеми. І все через «амбіції» влади.

Поміж переважною більшістю державних аптек, які є збитковими і ледь «жевріють» у тісному оточенні приватних аптек, вирізняється Тернопільська обласна комунальна міжлікарняна аптека №126. Історія цього закладу сягає минулого століття, лише вона у Тернополі має ліцензії на виготовлення на продаж великого спектру ліків.

За словами працівників, їх продукція реалізовується у Тернополі та області, проте самі люди, подекуди, розвозять ліки далеко за межі України, бо вони є дієвими. Більше того, лише державна аптека може забезпечувати безоплатний відпуск ліків населенню за рецептами, а також надавати їх лікарням у кредит. У зв’язку із останнім фактором, перед комунальними аптеками уже є борг держави 200 тисяч гривень за відпуск ліків по пільговим рецептам.

Окрім статутної діяльності, на базі аптеки проводиться і навчання студентів медичного університету Тернополя, тут проходять практику і медики з інших міст. Поміж досвідченими працівниками, які прийшли до закладу після закінчення вузу, є і 6 молодих працівників, які нині там набираються досвіду.

І все би це могло виглядати як «ода» комунальній аптеці, якби не одне «але». Заклад і його завідувач зіткнулися із «амбіціями» певних представників влади. Різними способами вони намагаються реалізувати свої плани на нерухомість та землю, яка рахується за аптечною сферою.

Так за словами юриста «Західної медико-правничої агенції» Тетяни Іванівни Панішко, цього літа перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський звернувся до комунальних аптек з листами, у яких вимагалося подати новий статут діяльності закладу. На цю процедуру їм давалося три дні(!!!), тобто без жодного зразка і, власне, пояснень того, що саме не влаштовує керівництво у попередніх статутах, керівники аптек просто мали зробити новий документ. Цілком зрозуміло, що не маючи на що опиратися, керівники би не розробили за такий короткий час «еталонний» статут.

Завідувач аптекою № 126 повідомив, що направив лист до пана Тарашевського із проханням роз’яснити причини вимоги змінити статут (який затверджений у 2008 році) і подати взірець. На цей лист відповіді не поступило.

–   Ви зрозумійте, ми щороку проходимо перевірки і отримуємо ліцензії. Перше що подається до відповідних комісій – це статут. З 2008 року, часу останнього затвердження статуту, і до сьогодні до нас і про нас не поступило жодної скарги, жодна людина не звернулася із невдоволенням щодо нашої роботи, то чим поганий наш статут? – запитує завідувач аптекою № 126 Братунь Прокіп Васильович.

Найбільш неадекватна ситуація складається саме зараз, коли «на носі» сесія обласної ради. Прокіп Васильович на своє ім’я отримав акт з приводу того, що не подав статуту і роз’яснень. Та стривайте! А лист щодо взірця і причин зміни статуту, то вам не роз’яснення? Самі працівники аптеки говорять, що ця догана стане першим приводом до звільнення, яке може визнати сесія облради.

Найбільше тривожить колектив аптеки та юриста, який їх представляє те, що після усіх «обходів» заклад приєднають до ТОВТАО (Тернопільське обласне виробничо-торгове аптечне об’єднання) і ця організація «переїде» на їх територію, а будинок по вулиці Бродівській 6 (де на разі розміщене ТОВТАО) стане доступним для оренди чи продажу. Звісно, аптека №126 має велику будівлю, але не варто забувати і про її внесок у медицину області. Влада говорить, що комунальні аптеки завищують ціни, кладуть різницю собі до кишені, а ми віримо,  знаєте чому? Бо не поінформовані, що держава вводить фіксовані ціни на основні групи ліків, як наприклад, ліки для діабетиків матимуть чітку ціну з нового року. Тобто ніхто не зможе заробляти «міфічні суми». До того ж, тільки аптека №126 за 2012 рік сплатила області податків на суму 92 тисячі гривень і 28 тисяч дивідендів обласній раді як засновнику, ті ж показники за 9 місяців цього року наступні – 67 тисяч податків і 8 тисяч засновнику. То про яку збитковість йдеться?

Сорока

 

-1 thoughts on “У Тернополі новий скандал – тепер облраді не дає спокою земля у центрі

 • 23:04 | 28.10.2013 о 23:04
  Permalink

  От я не зрозуміла-яким боком тут земля в центрі.Панове журналісти,перш ніж писати дурні заголовки,принаймні поцікавтесь,про що ви пишете.Аптека №126 знаходиться на території психлікарні,ТОВТАО-це також ніяк не центр(біля 6 магазину).Яка земля?Де земля?)))

  • 23:07 | 28.10.2013 о 23:07
   Permalink

   6 магазин не центр??? не смішіть

 • 16:46 | 29.10.2013 о 16:46
  Permalink

  Ну в декого дивні уявлення про центр

 • Сповіщення:Сесія обласної ради розпочалась з пікетування

Коментарі вимкнені.