У Тернополі розробили унікальну буржуйку для вояків АТО (фото)
Волонтери спільно з політехнічним університетом розробили унікальну буржуйку “Тернопіль – 1” для вояків АТО.
Призначена для малих пересувних підрозділів вояків АТО.
Матеріали для її виготовлення є в кожному місті та селі.
То ж є можливість в найкоротші терміни забезпечити наших хлопців теплом.
Буржуйка «Тернопіль – 1»
Задумка: Склад № 2 допомоги воякам АТО (46011, м. Тернопіль, вул. Академіка Дністрянського 10, тел. складу: 0685874553 , по технічних питаннях виготовлення буржуйок – 0679963258).
Конструкторська ідея: Білан Т.Б.
Виконано в кресленнях : Завідувач кафедри графічного моделювання Пік. А.І., інженер з комп’ютерних мереж Чиж В.М. (Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя)
Описова частина
Буржуйка «Тернопіль – 1» передбачена для невеликих підрозділів Української армії, що проводять систематичні пересування з місця на місце. Основні вимоги: компактність, невелика вага, можливість кріплення на «броню».
Компактність : висота -30 см, довжина -40 см. Вага 17 + – 3кг. Для зручності до ручок приварені гаки, які дозволяють (навіть в гарячому стані) кріпити буржуйку на корпус бойової техніки.
Технічне виконання:
Малюнок b 1
- Виготовляється позиція 4 (гаки кріплення буржуйки на «броню»).
- Виготовляється позиції 1 (ручка). Потрібно одразу встановити позицію 4 (гаки кріплення буржуйки на «броню»). Після цього позиція 1 вигинається згідно малюнку, або зварюється з окремих частин.
- Позиція 3 має рухому частину . Згідно фото №2 може використовуватись для приготування їжі. Згідно фото №3 для сушки взуття, одягу. Окремо (фото№ 4) при монтажі труб – може слугувати тримачем для додаткового теплообмінника. Фото №1, №5- похідне положення.
Малюнок b 2
- Балон побутовий газовий розрізається на половину (УВАГА! ПРИ РОЗРІЗЦІ БАЛОНУ ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, ЩОБ НЕ ВИБУХНУЛИ ЗАЛИШКИ ГАЗОЛІНУ).
- З листового металу вирізається передня стінка з дверкою. Розміри та креслення – малюнок b 3. Передня стінка робиться квадратною. Низ квадрата служить як ножки буржуйки, верх – як кріплення для ручок. Увага: відстань від верхнього краю буржуйки до верху дверки повинна бути не менше 90мм. Це пов’язано з тим, що об’єм буржуйки малий і в не нагрітому стані, при відкритті дверки продукти згоряння можуть попадати в середину приміщення (фото №6).
- Приварюється передня стінка з дверкою.
- Зверху в передній стінці просверлюються отвори для ручок , з іншої сторони приварюється 2 трубки діаметром 15.
- Вставляється ручка. Увага! Для зручності бійців ручки повинні бути з’йомні. Зніматись під дією фізичної сили здорового чоловіка.
- До половини балону приварюються кутники 3*40*40 . Для того, щоб ручки (малюнок b1)в горизонтальному положенні мали упор .
- Після встановлення ручок, визначається місце для комина. Є дві версії: зверху на балоні – тоді буржуйка компактна та більш-зручна для транспортування , або ззаду балона.
Рекомендації технічного характеру:
– зазори всіх рухомих частин повинні бути зроблені із запасом вільного простору. Це пов’язано з тим, що при попаданні в болото, замерзанні води (якщо деталі припасувати в притул) утруднюється використання буржуйки.
– розпал буржуйки : вкладаються дрова, поливаються соляркою (або під дрова кладеться шматок толі) і підпалюється. До моменту утворення жару(буржуйка нагрілась) відкривати дверку не рекомендовано. Можливий частковий витік угарного газу. З моменту нагрівання буржуйки – продукти згорання в приміщення не попадають.
Коментарі вимкнені.