У Тернополі відкрили меморіальну дошку військовому журналісту капітану 3-го рангу Дмитру Лабуткіну, який загинув у зоні АТО

Меморіальну дошку заступнику редактора Телерадіокомпанії Міноборони України «Бриз» капітану 3-го рангу Дмитру Лабуткіну, який загинув у зоні проведення АТО у лютому 2015 року під Дебальцево, встановили 20 травня на фасаді Тернопільської загальноосвітньої школи № 23, випускником якої був Дмитро.
На мітингу-реквієм були присутні батьки Героя Алла Іллічна і Віталій Володимирович, рідна сестра Ірина, військовослужбовці тернопільського гарнізону, школярі, однокласники, представники місцевої влади, громадськості та духовенства.
– Він був справжнім офіцером, який не зрадив присязі на вірність українському народові. Він один з останніх виходив з Криму. Коли настав вирішальний час для країни, без вагань пішов на війну і віддав своє життя за мирне небо для кожного із нас. Сподіваюся, що ця меморіальна дошка нагадуватиме про подвиги наших воїнів, і вони житимуть у наших серцях допоки будемо їх пам’ятати, – зазначив у своєму слові батько Дмитра Віталій Лабуткін.
Священник освятив меморіальну дошку до якої присутні поклали квіти та запалені лампадки.
Капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін син кадрового військового. Закінчив Львівський інститут Сухопутних військ Національного університету «Львівська політехніка». Проходив службу у Севастополі у телерадіокомпанії Міністерства оборони України «Бриз». Навесні 2014 року після окупації Криму російськими військами виїхав до Одеси.
У січні 2015 прибув у зону АТО та був прес-офіцером сектору на Дебальцівському напрямку. Зник 16 лютого 2015 у районі Дебальцевого разом із розвідгрупою Збройних Сил України після обстрілу колони, якою вночі вивозили поранених у напрямку Артемівська. Дмитро перебував у БТР, що рухався у складі колони.
19 лютого терористи надіслали дружині Дмитра відео із записом з місця бою обабіч залізничної колії, де були тіла загиблих поряд із розбитим БТРом.
20 березня 2015 у Дніпропетровському морзі підтвердили, що одне з тіл загиблих українських військових доставлених з Дебальцево належить Дмитру.
Зустрічали тіло Героя 24 березня в Кременці, похорон відбувся 25 березня в рідному селі Білокриниця Кременецького району.
В офіцера залишилася дружина та донька.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Дмитро Лабуткін нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Коментарі вимкнені.