У Тернополі зібралися молодіжні лідери громад з усієї України

У Тернополі розпочалась третя сесія освітнього проекту «Школа молодіжних лідерів громад», який реалізовується при підтримці Програми «U-LEAD з Європою». Це унікальний освітній проєкт з підготовки фахівців, які працюють з молоддю. Як повідомляють у Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», головною метою проекту є надати керівництву та працівникам структурних підрозділів, які відповідають за реалізацію молодіжної політики в громадах, а також молодіжним активістам, комплексні знання та навики, які допоможуть їм ефективно працювати з молоддю своїх громад.

Загалом учасники представляють 12 областей України – Хмельницьку, Черкаську, Донецьку, Одеську, Волинську, Полтавську, Тернопільську, Івано-Франківську, Запорізьку, Рівненську, Миколаївську та Кіровоградську. З Тернопільської області учасниками проекту є представники з Байковецької, Мельнице-Подільської та Зборівської об’єднаних територіальних громад.

Протягом чотирьох днів учасники розглянуть наступні теми:

  • Основи менеджменту громадської організації та структурного підрозділу ради, який відповідає за роботу з молоддю. Робота в команді.
  • Бюджет громадської організації. Бюджет структурного підрозділу ОМС – складання, затвердження, реалізація, звітування.
  • Державна регіональна молодіжна політика.
  • Організація роботи служби у справах дітей.
  • Правові аспекти роботи з молоддю, діяльності молодіжних організацій та структурних підрозділів, які відповідальні за роботу з молоддю.
  • Організація роботи з молоддю – досвід зарубіжних країн.

Фінальною роботою учасників є проекти Стратегій розвитку молоді у своїх громадах.

«Протягом трьох сесій кращі тренери України надають учасникам інструменти, як організувати роботу з молоддю у громадах. Завдяки стратегічному підходу ці інструменти будуть застосовуватись максимально ефективно. У четвер учасники будуть презентувати та захищати власні проєкти Стратегій» – коментує Ірина Масло, менеджер проектів ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад».

Також учасники є співавторами «Довідника для роботі з молоддю у громадах».

«У Довіднику тренери, які були залучені до проекту, діляться своїми знаннями на теми, що стосуються роботи з молоддю в громадах. Окрім того, перед початком проекту наша громадська організація провела опитування серед молоді на предмет тем, які варто висвітлити у Довіднику. Кожен з учасників проекту обрав собі тему і розкрив її, базуючись на власному досвіді роботи з молоддю у своїй громаді» – зазначає керівник проекту та громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин.

Радник з питань комунікації Тернопільського ЦРМС Сергій Волохатий був учасником освітньої програми «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики», яка є першою версією «Школи молодіжних лідерів громад». За його словами, такі освітні програми актуальні та потрібні громадам, які задекларували у своїй діяльності розвиток молодіжного середовища.

«Робота з молоддю вимагає системного підходу та спеціальної підготовки. У громадах за розвиток освіти чи медицини відповідають кваліфіковані працівники. На жаль, про роботу з молоддю такого не скажеш. Сподіваюся, що учасники програми зможуть отриманні знання перевести в практичну площину та спільно з молоддю зреалізують цікаві проєкти в своїх громадах», – додав Сергій Волохатий.

Нагадаємо, що проєкт «Школа молодіжних лідерів громад» реалізовує громадська організація «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» спільно з Міністерством молоді та спорту України за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Коментарі вимкнені.