У травні одна з шкіл Тернопільського району відзначить поважний ювілей

13 травня учні, педагоги та випускники Соборненської ЗОШ І-ІІ ст. ім. В. Гарматія святкуватимуть 70-літній ювілей рідної школи.

Тут завжди працювали добрі, милосердні, високофахові педагоги, які любили, навчали і виховували дітей.
Школа — це не тільки стіни. Насамперед, це — дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це — педагоги: і ті, які нині щодня сіють зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже немає, але вони назавжди залишилися в пам’яті учнів та колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода — успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки. Я пишаюся своїми колегами, дякую за їхню працю, за відданість професії, за політ думок і почуттів, за терпіння і толерантність.

Це — понад дві тисячі випускників, які стали духовно багатими людьми, понесли у світ посіяні тут в їхні душі зерна любові й добра.

У стінах Соборненської школи навчався Герой України Володимир Гарматій, який загинув, захищаючи рідну землю. Його ім’я носить наша школа.

У школі зберігається чимало документів, вивчаючи які, можна відстежити історію навчального закладу від дня його заснування.

Якщо ж зосередитися безпосередньо на історичних фактах, то для початку слід зазначити, що Соборненська школа була створена у 1947 році.

Хотілося б згадати перших учнів. Серед них — Марія та Іванна Баницькі, Василь, Ганна та Катерина Оршаки, Михайло Гирило, Віра Мілянич, Марія Сисак, Ярослава Яценик.

Восьмеро випускників нашої школи після закінчення профільних вузів та училищ повернулися до рідного навчального закладу вже як учителі. Це — Галина Володимирівна Жмурко, Катерина Антонівна Тлумацька, Надія Михайлівна Думанська, Ірина Зеновіївна Шевчук, Андрій Степанович Гоч, Ірина Богданівна Петрів, Ганна Бронеславівна Ожга, Оксана Володимирівна Боднарчук-Курик.

За усі сімдесят років існування Соборненської школи у ній працювало більше 150 мудрих, натхненних та працелюбних педагогів.

На найбільшу пошану та подяку, безперечно, заслуговують ті, хто віддав школі значну частину свого життя.

Зокрема Богдана Дмитрівна Гураль викладала у Соборненській школі аж 43 роки, а понад два десятиріччя на педагогічній ниві працювали Ганна Йосипівна Лісняк, Іванна Семенівна Репак, Володимира Михайлівна Юрчак, Петро Іванович Кітик, Ганна Михайлівна Тераз.

На щиру подяку заслуговують також директори. Свого часу школу очолювали Василь Іванович Демчак, Михайло Дмитрович Клак, Ілля Дмитрович Бугір, Богдана Дмитрівна Гураль, Василь Іванович Барилко, Григорій Никифорович Кравчук, Андрій Степанович Гоч.

Хочеться згадати і вшанувати світлу пам’ять колишніх педагогів Соборненської школи, які вже відійшли у засвіти. Це Михайло Дмитрович Клак, Катерина Олександрівна Дзюба, Ганна Данилівна Хом’як, Віра Степанівна Ткач, Любомир Петрович Галапуп, Ємілія Іванівна Барна, Ілля Дмитрович Бугір, Домінія Федорівна Підлісна, Ємілія Йосипівна Бінчаровська, Галина Михайлівна Форгель, Василь Іванович Барилко.

Усі вони напруженою й щирою працею доклалися до розбудови та зростання рідної школи. Вічна їм пам’ять.
Сьогодні вчительський колектив налічує 19 педагогів. 8 із них мають вищу категорію, 3 — звання «Старший учитель».
Методичною роботою керує заступник директора, досвідчений педагог, учитель англійської мови Галина Володимирівна Жмурко.

Чимало цікавих і креативних виховних заходів та екскурсій проводить для дітей педагог-організатор Оксана Степанівна Волошин.

Любов до рідної мови учням прищеплює філолог Катерина Антонівна Тлумацька. Глибокі знання з математики школярі отримують від учителя Інни Ярославівни Фок. Премудростей біології і хімії навчає Ірина Богданівна Петрів. Опановують історію діти разом з Іриною Зиновіївною Шевчук, географію — зі Світланою Василівною Івахів. Наймолодших учнів ведуть у світ знань сумлінні педагоги Ганна Броніславівна Ожга, Віта Кіндратівна Кузьмяк, Леся Михайлівна Манза, Оксана Володимирівна Боднарчук-Курик. Образотворче мистецтво, а також перші трудові навички школярі опановують завдяки майстерному педагогу Андрію Степановичу Гочу. Любов до музики прищеплює Надія Михайлівна Думанська. Іноземні мови викладають Ірина Романівна Гронська та Марія Володимирівна Теслюк, інформатику — Степан Вікторович Шкільнюк, фізику — Тетяна Петрівна Маркович, опікується дітьми соціальний педагог Олена Степанівна Бас.

Слова вдячності за сумлінну працю хочеться висловити також технічним працівникам. Смачні обіди готує професійний кухар Марія Павлівна Жук. Чистоту й порядок у школі підтримують турботливі техпрацівниці Ольга Степанівна Боднар, Люба Володимирівна Хмельовська, Марія Богданівна Куча, сторож Богдан Михайлович Загірський, майстер Мирон Михайлович Боднар.
Педагогічний колектив намагається робити все для того, щоб учні вважали школу рідною домівкою і не лише отримували тут глибокі й грунтовні знання, а й змістовно проводили дозвілля.

За останні роки спільними зусиллями ми покращили умови навчання, зміцнили матеріально-технічну базу школи: маємо сучасне опалення, відновили внутрішні вбиральні, поміняли всі вікна на металопластикові, вклали підлогу з плитки в коридорі і на кухні, проклали новий водогін, поміняли світильники, оновили шкільні дошки, відкрили комп’ютерний клас, облаштували світлицю, духовний куточок, оновили тематичні стенди, поміняли меблі в учительській, їдальні, кабінеті директора, придбали для учнів 5-9-х класів крісла, а для 1-4-х класів — парти.

Маємо надію, що найближчим часом зробимо перекриття школи, облаштуємо подвір’я і оновимо огорожі.
Все зроблено у тісній співпраці з батьками учнів, спонсорами, сільською радою. Чималу допомогу школі вже багато років надають Володимир Петрович Кітик, Володимир Васильович Солтисяк, Ярослав Володимирович Солтисяк, Степан Васильович Маціборко, Володимир Михайлович Періг, Іван Ярославович Алексевич, Юрій Дмитрович Осадчук, Іван Васильович Коваль.

Незважаючи на поважний вік школи, у ній панує молодий дух, тут навчаються гарні і добрі діти, працює колектив однодумців, захоплених своєю професією.

Ми свідомо сприймаємо всі зміни, які несе освітянська реформа, тож попереду — багато роботи, звершень, досягнень, змін…

Святкування відбудеться 13 травня о 13 год.
Запрошуємо всіх випускників.

Лариса Вікторівна ЄЖИЖАНСЬКА,
директор Соборненської ЗОШ

Подільське слово

Коментарі вимкнені.