Уряд просить Президента скасувати стипендію для головного лікаря медзакладу Львівщини, де через халатність помер маленький тернополянин

Уряд України звернувся до Президента з пропозицією вилучити головного лікаря Житачівської районної лікарні зі списку тих, кому призначено державну стипендію як видатним діячам охорони здоров’я. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Таке рішення прийнято на підставі трагічної події, яка сталася із 12-річним тернополянином Романом Кулаком. Хлопчик помер через неправильно встановлений діагноз у цій лікарні.

 • Відкликаємо головного лікаря Жидачівської центральної районної лікарні з переліку кандидатів на державну стипендію видатним діячам охорони здоров’я.

  Влітку в лікарні помер 12-річний хлопець. 7 грудня комісія МОЗ дійшла висновку, що дитина померла саме через недбалість лікарів.

  Ми дізналися про ситуацію пізніше, ніж подали кандидатури стипендіатів на розгляд Кабміну. Проте вважаємо неприпустимим, щоб в українській лікарні могла трапитися подібна ситуація.

  Сьогодні на Уряді прийняли рішення звернутися до Президента з пропозицією вилучити головного лікаря зі списку стипендіатів в Указі.

  Дякую всім, хто привернув увагу до цієї проблеми.

  Ми працюємо, щоби в майбутньому запровадити ліцензування для медиків. Щоби кожен лікар отримував ліцензію на роботу і це було б гарантією його фаховості. Якщо він порушує стандарти надання допомоги – він втрачає ліцензію, як це працює в розвинених країнах.

  Ми готові змінювати систему, визнавати проблеми та робити все, щоб вони не повторювалися в майбутньому, – пише Уляна Супрун.

Детальніше про подію читайте ТУТ.

Коментарі вимкнені.