Валентин Хоптян розповів про те, чим славиться Тернопільщина

Обласний туристичний сезон 2012 року на Тернопільщині розпочався святом «Мандруємо замками Тернопілля», яке відбулося 6 травня у м.Збаражі.

На території старовинного замку та прилеглого до нього парку було розміщено майданчики, на яких учасникам та гостям фестивалю демонстрували туристичні принади того чи іншого району області, розповідали про діючі туристичні маршрути, знайомили зі звичаями та традиціями Тернопілля, його історичними, культурними та духовними пам’ятками, творчістю майстрів народних ремесел.

А оскільки дійство відбувалося на території Збаразького замкового комплексу, то не обійшлося й без елементів історії – побут та бойове мистецтво козаків показували учасники клубів історичної реконструкції, а на фестивальній сцені відбувався показ середньовічних костюмів.

«Я щиро вітаю учасників цього святкового дійства, покликаного не лише розповісти про історію нашого краю, але й заохотити відвідати Тернопілля, аби ознайомитися з тим багатющим туристичним потенціалом, яким славиться наша область», – сказав у своєму виступі голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян.

Загальновідомо, що Тернопільщина є одним з найбільших музеїв під відкритим небом, де збереглася третина всіх замків і фортець України. Є на Тернопільщині святині, відомі всьому світові – Зарваницький Марійський духовний центр, Почаївська Лавра.

Для шанувальників спелеотуризму Тернопільщина також є надзвичайно цікавою, адже славиться своїми печерами “Кришталева”, “Млинки”, “Озерна”, “Вертеба”, “Угринь”, “Оптимістична”, яка, до речі, є найдовшою в світі гіпсовою печерою, найдовшою печерою Євразії та другою за довжиною серед печер світу. Сумарна довжина її ходів – понад 240 кілометрів.

Протікає Тернопільщиною й одна із унікальних річок Європи – Дністер, подорож каньйоном якої подарує мандрівникові чимало незабутніх вражень. Не залишить байдужим туристів і каньйон річки Джурин з її 16-метровим водоспадом, який вважається найвищим рівнинним водоспадом України, а також каскад Русилівських водоспадів.

Вітаючи гостей свята голова ОДА Валентин Хоптян підкреслив, що керівництво області зацікавлене у розвиткові сфери туризму, покращенні туристичної інфраструктури регіону.

Разом із присутніми на фестивалі ковалями він викував символічний ключ від туристичного сезону, який було передано організаторам фестивалю.

А наступним туристичним заходом на Тернопіллі буде ІV Західноукраїнська туристична виставка-фестиваль, яка пройде 17-20 травня 2012 року в м.Тернопіль.

Коментарі вимкнені.