Відома тернопільська журналістка Світлана Мичко протестуватиме проти невиплати зарплати

Світлана Мичко
Світлана Мичко

Ми нещодавно писали про те, що перед Днем Незалежності колишній головний бухгалтер редакції газети “Тернопіль вечірній” Людмила Марчак розпочала голодування під міською радою. Вона вимагала повернути 36 тис. грн заробітної плати .

Десятки ЗМІ – як місцевих, так і центральних – повідомляли про цю незвичайну протестну акцію, – пише Прес-клуб. Нагадаємо, що жінці, яка тепер уже пенсійного віку, згадане видання заборгувало зарплату за 9 місяців ще 2009-2010 років ( на момент описуваної події борг становив понад 40 тисяч). Суд прийняв рішення на її користь, однак отримати гроші їй ніяк не вдавалося, так як в редакції постійно посилалися на відсутність коштів з об`єктивних причин. Після безрезультатного звернення до багатьох інстанцій різного рівня жінка й вирішила вдатися до протесту через публічне голодування. Сьогодні вона розповідає редакції Прес-клубу про продовження тієї історії: 

– Я припинила тоді голодування, бо дуже захворіла, так, що й досі ще не дуже добре себе почуваю.  Однак реакції міської ради дочекалася. Даючи коментар щодо моєї акції протесту одному з центральних телеканалів, секретар міськради Ігор Турський тоді сказав, що впродовж місяця зі мною розрахуються. Таку ж обіцянку я потім почула від іншої посадової особи міськради. Відтак на сесії 21 вересня було прийнято рішення щодо перерахунку мені половини заборгованої суми. На мій пенсійний рахунок надійшло 14 тисяч. Але коли отримаю решту боргу – невідомо. Тож якщо мою проблему ігноруватимуть, то готова голодувати знову. Це мої законно зароблені гроші, і вони необхідні мені на прожиття і лікування.

Як відомо, окрім Людмили Марчак, судове рішення про стягнення чималого зарплатного боргу з редакції газети «Тернопіль вечірній» прийняте і на користь Світлани Мичко – колишнього заступника головного редактора цього видання. Вона теж уже кілька місяців не може отримати свої гроші, тож не виключено, що також вдаватиметься до протестних акцій.

 

Коментарі вимкнені.