Внаслідок “генеральних прибирань” на могилах поблизу кладовищ Тернопільщини утворюються сміттєзвалища

Зазвичай щовесни перед Великодніми святами люди клопочуться, наводять порядок на кладовищах. Облагороджують могили, встановлюють пам’ятники, загрібають, підмітають… Але внаслідок таких генеральних прибирань поблизу кладовищ часом утворюються сміттєзвалища, прибирати які вже нікому. 

Приміром, священик у селі Білозірка Лановецького району бідкається, що церква й так багато зусиль витрачає на періодичне обкошення території 6-гектарного кладовища. Мовляв, люди, які прибирають могили рідних, могли б акуратніше поводитися зі сміттям.

– Впродовж року церква займається благоустроєм та обкошенням території кладовища у с. Білозірка, а це більше 6 гектар і в грошовому еквіваленті становить понад 15 тисяч гривень, — зазначає о. Олексій Філюк. — Сьогодні ж спільно з сільською радою розпочали зачистку того “добра”, яке залишили по собі “добрі люди”, відвідуючи захоронення своїх померлих. Прошу усіх, не живімо за принципом “біля моїх гробів чисто, а решта мене не обходить”, не залишаймо по собі гори сміття та хаос, а будьмо свідомими людьми, які люблять свою землю і не засмічують її!”

Коментарі вимкнені.