Волонтер Алла Борисюк знає як шукати полонених та загиблих у зоні АТО (відео)

Всеукраїнський центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО відкрили у Тернополі з ініціативи волонтерів та обласної влади.

Волонтерка Алла Борисюк разом з однодумцями вже кілька місяців опікується військовими на Сході, допомагає їх рідним та близьким, надає потрібні консультації. Завдяки їм з полону було звільнено понад двісті військовослужбовців.

–  Спершу ми займалися виведенням наших військових з Криму, – розповідає пані Алла. – Коли почалися події на Сході, з`явилася проблема пошуку полонених, загиблих, безвісти зниклих, поранених. За цей час ми вже сформували свою базу даних. До нас телефонують люди з усієї України. За допомогою звертаються військові, їх рідні, навіть командири частин.

За словами Алли Борисенко, такий центр надзвичайно потрібен сьогодні, аби люди не залишалися наодинці зі своїми бідами.

– Коли рідні дізнаються, що їхня дитина в полоні, вони не знають, куди бігти, що робити, – додає жінка. – Насамперд потрібно подати заяву в СБУ і зафіксувати дані, що людина пропала. Далі їх передають у центр звільнених військовополонених Рубана. Якщо інформація не точна –  її передають нам для пошуку.

Щодня на телефони Алли Борисенко надходить кілька сотень дзвінків. Рідні звертаються майже цілодобово – з шостої ранку до третьої ночі. Ще донедавна головний волонтерський штаб знаходився у оселі жінки. Місяць тому центр пошуку переселився у будівлю Тернопільської ОДА – кабінет 118, 1-й поверх. Саме сюди можна звертатися, аби отримати допомогу у встановленні особи загиблого, у пошуку інформації про військовослужбовців, зниклих безвісти, тут можуть отримати консультації рідні та близькі воїнів, які потрапили в полон, надають юридичні консультації військовим та їх родинам, консультації щодо надання медичної та психологічної допомоги, соціального захисту. Також центр підтримує зв`язок з військовослужбовцями, котрі виконують бойові завдання в зоні АТО.

Центр пошуку працює щодня з 9.00 до 20.00 у приміщенні Тернопільської ОДА кабінет 118. Телефони гарячої лінії: 068 65 73 926, 093 38 44 21, 093 319 94 20. 

Коментарі вимкнені.