Як фахівці з реабілітації тернопільського центру досконалості передають досвід іншим?

Міністерство охорони здоровʼя продовжує втілювати проєкт з розвитку клінічних мультидисциплінарних реабілітаційних центрів досконалості. В рамках проєкту за підтримки ВООЗ Центр досконалості Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні проводить тренінги для мультидисциплінарних реабілітаційних команд Тернопільщини та Волині за принципом «команда навчає команду».

Минулого тижня навчання розпочалося для мультидисциплінарної реабілітаційної команди КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2».

Програма складається з 4-тижневої практики на базі тренінгового центру і подальшої супервізії командою тренерів. Команда тренерів у складі фахівця фізичної та реабілітаційної медицини, фізичного терапевта, ерготерапевта, асистента фізичного терапевта та асистента ерготерапевта передають колегам навички використання мультидисциплінарного підходу до реабілітації пацієнтів.

Команда центру досконалості Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні надає стаціонарну та амбулаторну реабілітаційну допомогу, починаючи з гострого, періоду пацієнтам з такими хворобами та станами:

  • інсульт (гострий, підгострий та хронічний період),
  • черепно-мозкова травма,
  • хребетно-спинномозкова травма,
  • полінейропатії, пошкодження периферичних нервів,
  • наслідки запальних захворювань нервової системи,
  • наслідки захворювань та травм опорно-рухового апарату, в тому числі які перенесли оперативні втручання на кінцівках і потребують відновлення втрачених функцій.

Фахівці центру у своїй роботі послуговуються сучасними науковими дослідженнями. Надаючи реабілітаційну допомогу, команда формує індивідуальний план реабілітації для кожного пацієнта чи пацієнтки, маючи на меті максимальне відновлення втрачених функцій організму та повернення пацієнтів до соціально активного життя. Фахівці відділення безперервно вчаться та вдосконалюють свої професійні здібності, навчаючись у колег в Німеччині і Франції.

Масштабування найкращого міжнародного досвіду надання реабілітаційних послуг в українських лікарнях відбувається в рамках флагманського проєкту МОЗ «Розвиток системи реабілітаційної допомоги».

Проєкт реалізується у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та послуг в Україні. Стратегія безбар’єрності розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Довідка: Якість реабілітаційної допомоги — один із пріоритетів Міністерства охорони здоров’я. Аби покращити ефективність послуг із відновлення та дати змогу командам з усієї країни здобути нові навички та знання, міністерством обрано сім центрів досконалості. Вони — осередки передових методик надання реабілітаційної допомоги, а також потужна навчальна база для фахівців із мультидисциплінарних реабілітаційних команд. До ініціативи з розвитку центрів досконалості було запрошено і нейроребілітаційне відділення Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *