Як Лондон святкував День народження України (фото)

24-го серпня в Українському католицькому соборі в Лондонi, відбулася благодійна акція організована соціально-культурним проектом World Pray for Ukraine, United for Ukraine, за офіційної підтримки Української греко-католицької церкви та посольствa України у Великобританії.

День почався з Божественної літургії, яка відбулася o 8 ранку, 10 ранку і опівдні, в якiй прийняли участь майже тисяча чоловiк. Неймовірно бачити скiльки українців прийшли помолитися за єдність і мир у нашій країні і, скiльки представників iнших країн прийшли підтримати нас у нашій боротьбі за свободу і право бути незалежною молодою європейською країною.

У Великому залі собору, всі відвідувачі були запрошені на виставку картин найталановитіших українських художників, що живуть у Великобританії, в тому числі Сергія Савченко, Надії Токарської, Ольги Браун та Наталії Паламарчук. Крім того, традиційно вишитi українськi рушники, картини Петриківського розпису (спадщина ЮНЕСКО), колекція художнього різьблення по дереву, стародавні книги та ікони з різних регіонів України були продемонстровані на виставці.

Опівдні вiдбувся традиційний український обід, в меню якого запропонувало вареники, сало, ковбаски та тушену капусту, а також виключно українські десерти – зефір, домашню випічку, печиво, тістечка та український шоколад. Сюрпризом для всіх гостей був коровай, спечений на замовлення та Привезений із Києва.

Кожен мав змогу відвідати благодійну ярмарку, де вiдбувся розпродаж українських виробiв та  сувенірiв, патріотичних футболок, кепок, магнітiв та дерев’яних виробiв ручної роботи та Петриківського розпису. Ми вдячнi всім за вашi внески, адже саме вони додають до хвилi змiн на краще.

Особлива подяка всім добровольцям, які допомогли нам з підготовкою та органiзацiєю цієї події. Це був фізично важкий, але по-справжньому натхненний день. Ми цінуємо вашу працю і відданість – саме ви допомогли нам релiзувати цей захiд.

Ми зібрали більше 3-х тисяч фунтiв (60 тисяч гривень) для потреб наших хлопців в армії, які захищають нашу землю, для лікарень, які доглядають за нашими героями та для сімей з дітьми, які залишилися ні з чим адже були змушені покинути свої зруйновані будинки в зонах. Лишень уявіть, скільком сім’ям допоможуть цi кошти, скільки життів буде врятовано. Саме це створює воістину єдину сильну країну – коли люди починають допомагати один одному без особистої вигоди для них, а вiд щирого серця.

Ми хотіли б висловити нашу глибоку подяку та щире спасибі кожному із вас, хто знайшов час прийти на захід!

Цей день був натхненним. Ми впевнені, що разом ми можемо допомогти створити нову єдину Україну! Саме такі дні надихають нас, сказати всьому свiту: «Я пишаюся тим, що я українець”!

www.unitedforukraine.net

Коментарі вимкнені.