Як на Тернопільщині коза стала поперек горла єгерю

Рейдовою бригадою у складі посадових осіб Державної екологічної інспекції у Тернопільській області та обласної організації УТМР в мисливських угіддях Кременецької районної організації УТМР 18.01.2015 р. о 13 годині був встановлений факт порушень правил полювання.

Внаслідок браконьєрських дій незаконно добуто дві диких кози. 18.01.2015 р. відбувалось останнє полювання у цьому сезоні на хутрових звірів тільки в мисливських угіддях Кременецької РО УТМР, а тому рейдова бригада здійснювала контроль в районі сіл Очеретне, Башуки Кременецького району. За полюванням мисливців рейдова бригада почала спостерігати і фіксувати їх дії з 11 години.

За цей час мисливці здійснили 1 загонку по незібраній кукурудзі, з’їхались трьома автомобілями і розпочали чергову загонку по кукурудзі. Номери білим бусом розставили попри ліс та кукурудзу. Біля 13 год на початку загонки пролунало 7 пострілів, через 2 хвилини в кінці загонки пролунало ще 2 постріли. Природоохоронці помітили, як водій джипу Нісан-Петрол червоного кольору, який був на номері на початку загонки і лісового масиву заглядає в ліс за вбитою ним козою, проте себе ще не викривали. Також спостерігали і чули мисливців, які по кривавому сліду шукали в кукурудзі другу поранену козу.

На автомобіль і представників рейдової бригади, які знаходились у лісі, вийшов мисливець з рушницею (ним виявився єгер Збаразької РО УТМР, який полював разом з іншими), який по телефону попередив мисливців-браконьєрів про наявність контролюючих органів. З місця події браконьєри швидко зникли, але попередньо джипом Нісан-Петрол червоного кольору, заїхали в середину кукурудзи і забрали другу козу.

Також із згаданими вище мисливцями полював ще один єгер Збаразької РО УТМР. Замість того, щоб попередити і зафіксувати факти браконьєрства, єгеря втратили пам’ять і оправдовували своє перебування разом із браконьєрами небилицями. За порушення правил полювання, яке мало наслідком добування, знищення тварин передбачено адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу судом на громадян від шістдесяти (1020 грн.) до ста двадцяти (2040 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої або позбавлення права полювання на строк до трьох років з конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих об’єктів тваринного світу чи без такої.

Крім того шкода за незаконно добуту 1козу становить 8000 грн., відповідно за дві-16000 грн. Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області направлено листа до голови Тернопільської обласної організації УТМР для проведення розслідування викладених фактів, встановлення вини єгерів та доцільності перебування їх на займаних посадах. Сформовано матеріали для передачі їх до Кременецького РВ УМВСУ для встановлення осіб, винних у скоєнні правопорушення.

Голові Кременецької РО УТМР запропоновано активізувати дії щодо встановлення винних, адже збитки за незаконно добуті кози перераховуються на рахунок користувача мисливських угідь.

Коментарі вимкнені.