Як не в тин, то у ворота: тернополяни відчують новий “газовий клопіт”

Звичний для тернополян заклик «Просимо вчасно подавати показники лічильників» набув нового значення. У відповідності до нового Кодексу газорозподільних систем, затвердженого НКРЕ, процедура та терміни передачі показників змінені.

Так, якщо раніше українців просили передавати покази лічильників до кінця поточного місяця, то, згідно із нововведенням, тепер показник слід фіксувати першого числа місяця та передати газовикам до п’ятого числа. Завдяки цьому, вважають фахівці, підрахунки обсягів використаного газу за попередній місяць будуть коректнішими. Відповідно до нового Кодексу, споживач повинен впродовж п’яти діб після завершення звітного періоду (з 1 по 5 число наступного місяця включно) надати інформацію про фактичні покази лічильника газу станом на кінець звітного місяця. Тобто, до 5 березня – подати показники за лютий, до 5 квітня – показники за березень і так далі.

Оскільки обробка даних, переданих через деякі сервіси може зайняти декілька днів, то адміністрація ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» радять не відтерміновувати час подачі показників до останнього дня, а повідомляти їх впродовж наступних трьох днів після першого числа.

Передати показники спожитого газу у підприємство можна зателефонувавши операторам за номерами телефонів 52-46-95, 52-71-99, 52-63-78, 52-27-30 чи 52-72-19. До слова, саме зараз у Тернополі тривають роботи над облаштуванням додаткової телефонної лінії для прийому дзвінків від споживачів.

Для подачі показів за спожитий газ тернополяни можуть скористатися і іншими можливостями. Зробити це можна безпосередньо у відділі розрахунків на вул. Митрополита Шептицького, 20, подати свої дані через інтернет на сайті gazpostach.te.ua, за допомогою сервісу eps.te.ua або через термінал «Приват Банку». Як ми вже писали, здійснити подачу показників можна і за допомогою спеціальних скриньок, вкинувши туди аркуш із необхідними даними.

Щодо споживачів, які до п’ятого числа не подадуть показники, обсяг спожитого газу визначатимуть розрахунковим методом – на основі сформованих груп споживання. Прогнозований розрахунок здійснюється за спеціальними профілями споживачів та базується на минулорічних даних обсягу спожитого газу конкретного споживача.

Наголошуємо, що своєчасно подавши дані лічильника, споживач може бути впевненим, що сплачує саме за той обсяг газу, який використав.

Коментарі вимкнені.