Як у селі Тернопільського району відродили старе джерело

Більше ста літ стоїть на горбочку у нашому селі Чернелів-Руський церква, у якій так легко молитися. Це відчуває кожен, хто переступає її поріг. У селі є джерело, де раніше святили воду на Водохреща, за яким нині доглядає сім’я Паробок, що живе неподалік. Але йти туди далеко, що особливо важко для літніх людей.

Тому громада на прославу Матері Божої відкрила у центрі села цілий комплекс, відродивши старе джерело та спорудивши фігуру Матері Божої (майстер Євген Цебринський з села Смиківці). А ще тут зробили купіль. Меценатами цього духовного проекту стали сім’я Яворських, Володимир Круцько, Ігор Грубий, Марія Хіта. Як добре, що в українців є така хороша риса — жертвувати на славу Божу свою працю, особисті кошти. Велика подяка всім, хто долучився до цієї благородної справи, зокрема, Володимиру Бойку. Хай Матінка Божа візьме їх усіх під свій Покров.
Отці Іван Гавліч, Степан Левчик, Іван Зозуля відправили у цей день Службу Божу, молебень до Пресвятої Богородиці.

Цими днями відбулася ще одна подія у нашому селі. Отець Іван Гавліч відправив панахиду на могилах загиблих від рук енкавеесників повстанців Степана та Теодора Синиць. Їхні могили завжди нагадуватимуть гіркі уроки нашої історії.

Ірина ГУМЕННА, вчителька Чернелево-Руської школи.

Коментарі вимкнені.