У Івачеві Горішньому освятили музей блаженного Зенона Ковалика

22 жовтня на парафії Святого Воскресіння Христового села Івачів Горішній відбулося урочисте святкування 250-річчя місцевої церкви, яка спочатку була дерев’яною, а згодом, 141 рік тому, на її місці збудували нову муровану святиню. Також відзначили й 115-ту річницю з дня народження вихідця села, блаженного священномученика Зенона Ковалика.
Урочини розпочалися Святою Літургією, яку очолив прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архієпархії, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці міста Тернопіль о. Олег Харишин. З ним служили священики Великоглибочецького деканату. Отець Олег зосередив увагу на євангельській притчі про сіяча Божого слова, яке, за умови його уважного слухання і читання, дає духовну поживу кожному із нас. Хоча, як сказав проповідник, головним мірилом цього слухання є гідне християнське життя.
Після Божественної Літургії відбулося освячення води, урочиста хода навколо церкви. Освятили також відреставрований за допомогою парафіянина Ярослава Матковського пам’ятник з розп’ятим Ісусом та оновлену статую Матері Божої.
Молодь села Івачів Горішній разом із вчителькою Тернопільської школи-ліцею № 6, аніматором парафіяльної Марійської дружини Марією Когут підготували матеріали та музейні експонати, щоб саме цього дня відкрити й освятити музей блаженного Зенона Ковалика. Крім ікони блаженного та інших новомучеників нашої церкви, тут зберігаються оригінали місійних проповідей о. Зенона, написаних його рукою, а також світлини, на яких отець у колі братів-редемптористів, з митрополитом Андреєм Шептицьким. Також — вишивані хоругви, рушники, старі книги, інша церковна атрибутика. Оригінали записів проповідей подарував парафії відомий у нашій архієпархії та за її межами місіонер отець-митрат Михаїл Шевчишин, який теж брав участь у святкуванні. Ці шість глибоко богословських і високо духовних проповідей о. Зенона Ковалика є в електронному варіанті та за сприяння Марії Когут вийдуть друком як окрема книжка.
Під час урочистої Святої Літургії та чину освячень співав хор церкви Святого апостола Петра «Глорія» з Тернополя під орудою Оксани Цимбалюк.
Отець Орест ГЛУБІШ.

Коментарі вимкнені.