Яка структура “ставить палки в колеса”, щоб тернопільські бійці АТО не отримали землі?
Впродовж 2015 року міська рада виділила учасникам АТО 750 земельних ділянок під будівництво індивідуального житла у Тернополі.
У той час кількість звернень поступово збільшувалася і сьогодні ще більше 1400 учасників АТО перебувають у черзі на отримання землі, яку не виділяють у зв’язку з відсутністю достатньої кількості вільних площ.
«Ще минулого року у Тернополі виникла проблема з кількістю землі для виділення учасникам АТО під будівництво. Ми звернулися до Вченої ради ТНЕУ з проханням передати частину землі, яка перебуває у користуванні університету, у територіальну власність Тернополя з подальшою передачею її учасникам АТО, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Вчена рада погодила наше звернення, на підставі якого ми далі звернулися у Міністерство освіти та науки. Після спілкування з тодішнім міністром Сергієм Квітом була створена спеціальна комісія, яка й дала згоду на передачу цієї земельної ділянки площею 84 гектари у територіальну власність громади Тернополя».
Впродовж цього часу тривала процедура виготовлення необхідних документів. За словами очільника Тернополя, уже всі документи готові для оформлення землі у комунальну власність міста. Проте днями прийшла заява від Держгеокадастру, що цей орган хоче самостійно проводити видачу земель учасникам АТО, але тільки для ведення сільського господарства.
«Нам неважливо, хто саме буде здійснювати видачу земельних ділянок. Головне, щоб учасники АТО отримали свої законні землі. Проте у цьому бажанні Держгеокадастру самостійно розпоряджатися землею є два спірні питання. По-перше, учасники АТО хотіли отримати землі з ціллю будівництва житла, а вони пропонують для ведення сільського господарства, а по-друге, Держгеокадастр хоче виділяти землі жителям з усієї області, а не лише тернополянам, які перебувають у черзі, – каже міський голова. – А Тернопільська міська рада планувала прийняти земельну ділянку у власність громади, змінити цільове призначення і провести розподіл землі серед учасників АТО».
На даний момент земельна ділянку, яку погодилося передати ТНЕУ, знаходиться в межах міста і Держгеокадастр не може проводити її виділення без згоди міста. У іншу ж чергу, щоб завершити процедуру оформлення документів, місту необхідно ще отримати нотаріальну згоду керівництва ТНЕУ передати цю землю у комунальну власність Тернополя, як це уповноважувала Вчена рада, і на підставі цього Держгеокадастр повинен зі своєї сторони оформити документи. Далі рішенням сесії міської ради земля приймається у комунальну власність міста, змінюється її цільове призначення під житлову забудову, що передбачено існуючим Генеральним планом Тернополя і тоді вже буде проводитися видача землі учасникам АТО з Тернополя.
Коментарі вимкнені.