Якщо Архбудінспекція у Тернополі вимагає по 2$ за метр – не мовчіть!

Чиновники Архбудінспекції (ДАБІ) штучно створювали перепони в оформленні документів львівськими підприємцями. За прискорення процесу хотіли додаткової доплати по 2$ за кожен метр квадратний об’єкта. Проте власники бізнесу згуртувалися та почали боротьбу з такою корупційною схемою. До процесу  підключилися підприємці Івано-Франківська, Чернівців, а тепер ще й Тернополя.

Підприємці Львівщини подали добрий приклад боротьби з корупцією. Зокрема, члени “Комітету підприємців Львівщини” (КПЛ) збирають факти вимагань чиновниками Архбудінспекції (прямих вимагань чи створення штучних перепон) при оформленні декларацій про початок будівельних робіт та декларацій про готовність об’єкта, при процедурі “будівельної амністії.

– У декількох наших підприємців виникли проблеми при оформленні документів на початок будівельних робіт, – каже голова “Комітету підприємців Львівщини” Андрій Гринчук. – Почалось штучне гальмування, згодом були “пропозиції” прискорити процес. Ми почали з’ясовувати і побачили, що це не одиничні випадки. Вирішили розмістити в ЗМІ та на біг-бордах прості оголошення-заклики: “Архбудінспекція хоче по 2 долари за квадратний метр? Надсилайте інформацію!”, і вказали електронну адресу.

Правильну ініціативу вирішили перейняти й у Тернополі. В нашому місті інформацію про тиск можна подавати членам Громадської спілки “Рада Бізнесу Тернопілля” .

– Розпочинаємо збір фактів неправомірних вимог Управління Архбудінспекції в підприємців Тернополя та області! Штучно гальмують процеси оформлення початку будівельних робіт ? Ставлять незаконні вимоги? Хочуть грошей за швидку здачу об’єкта? Пишіть нам!, – повідомляє секретаріат Спілки.

Як показує досвід Львова, після заклику, до «Комітету підприємців Львівщини» почали надходити повідомлення навіть з інших обласних центрів. Люди нарікали на недобросовісну роботу “будівельних інспекторів”, на штучні гальмування, радили як краще відстежувати корупцію в органах Архбудінспекції та подавали конкретні факти вимагання.

– Маємо звернення навіть з Чернівців та Івано-Франківська, – каже пан Андрій Гринчук. – А це означає, що проблема не в департаментах чи управліннях на місцях, а в системі. Тому ми втішені тим, що тернопільські підприємці долучаються до викриття цієї корупційної схеми. Разом, переконаний, простіше показати весь масштаб і поставити законні вимоги владі – як місцевій так і на рівні держави.

Реакція на дії КПЛ уже є, щоправда не така, як хотілося би самим підприємцям.

– Уже були пропозиції зі столиці “збавити обороти” і обіцянки вирішити конфліктні ситуації, – говорить Андрій Гринчук. – Вирішити – це добре, але ж ситуація не зміниться, і з часом в інших підприємців виникнуть проблеми. Тому нас не влаштовує тимчасове призупинення корупційної діяльності. Ми вимагаємо, аби проблему вирішили раз і назавжди. Покищо всі звернення систематизуємо, аналізуємо, перевіряємо. А ще – жартуємо, що за Януковича узагалі хотіли по п’ять доларів за метр, просто зараз, зважаючи на інфляцію, ціну хабара знизили до двох доларів (сміється – прим.ред.).

Довідка:

Громадська спілка “Рада Бізнесу Тернопілля” закликає мешканців міста та області, підприємців та забудівників надсилати факти незаконних вимагань чи очевидних безпідставних гальмувань процесів зі сторони управління Архбудінспекції в Тернопільській області.

Поскаржитися можна, скориставшись формою подачі скарги на сайті ГС “РБТ”.

Подолати корупцію можна тільки спільними зусиллями!

ГС “РБТ”

Коментарі вимкнені.