Яким побачив фестиваль «Дзвони Лемківщини» Блаженніший Святослав Шевчук

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук побував на шістнадцятому всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини», який цьогоріч присвячений 70-й річниці депортації українців з території Польщі в 1944-46, 1951 рр.

Фестиваль розпочали з театралізованого літературно-музичного прологу, який демонстрував сцени депортації. Відбулися поминальні богослужіння за жертвами депортації та борцями за незалежність і суверенітет нашої держави, які очолив Блаженніший Святослав у співслужінні преосвященних владик та соборного духовенства Бучацької єпархії.

У своєму слові Блаженніший Святослав окреслив багатостраждальну історію Лемківщини: «70 років тому на славній Богом благословенній лемківській землі пів мільйона людей було вигнано зі свого дому, з них майже 200 тисяч прийняла Тернопільщина, гостинна українська земля».

Глава УГКЦ пояснив, що християни, коли згадують трагічні події, то перетворюють їх у молитву, «бо ніхто не може висловити біль людей, яких виганяють з хати, біль народу, якого позбавляють землі, біль людей, які втрачають могили своїх предків і бачать, як палають їхні духовні святині».

«В нашій церковній молитві, цей людський біль перетворюється на хліб, той хліб, який ви поклали перед нами, той хліб, який священик приносить на Божому престолі і прикликаючи Духа Святого перетворює у Тіло нашого розп’ятого, померлого, але воскреслого Спасителя», – сказав Блаженніший Святослав.

Коментарі вимкнені.