Юрко Іздрик у Тернополі замість віршів читав реп

Непересічна особистість в українському мистецтві – Юрко Іздрик – в рамках фестивалю “Ї” тілом і душею побував у Тернополі 17 квітня і буде ще.

Згідно з програмою фестивалю, Іздрик повинен був презентувати літературно-музичний проект, уже без Грицька Семенчука. Втім, презентація була ще у сирому варіанті проекту, над яким Іздрик ще працює. Щось подібне уже відбулося у Києві під назвою “Реп. Репетиція”. Тексти – ті ж, що звучать під час виступів “DrumТИатр”, але з іншим, простішим, аранжуванням. “Тому, що мені не вдається на цих електронних інструментах, не зважаючи на музичну освіту по класу віолончель, робити “музику”, – прокоментував Юрій Іздрик. –Музикою займався і професійно – один сезон грав у гурті “Перкалаба” (цей період Юрко Із вважає “чорною дірою біографії” – ред.). Я звик, що чим більше б’єш по клавішах– сильніший звук, а на електронних ковбасиш-ковбасиш і жодного звуку. Друга проблема мого амплуа музиканта – я людина егоцентрична, літератор. Коли пишу тексти, навіть орієнтуючись на “DrumТИатр”, тобто на сценічне концертне виконання, все-таки пишу вірш. А текст для пісні, тим паче, репу, — абсолютно інша річ. Пісня повинна містити вірус — вірусний рефрен, як, приміром, у Насті і Потапа: “ми с тобойнє пара, нє пара. Такаявот запара-запара”. Воно попадає в мозок і потім з цим грипом ходиш і довго хворієш. Але це круто, бо це хіт”.

Першою Юрко Іздрик представив тернопільській публіці фестивалю “Ї” пісню про рідне містосамого митця”Я їду в Калуш”. Її пан Юрій скопіпейстив у земляків-реперів, яких вважає майстрами творення репового тексту. Потім зачитав власну поезію, якої ніде друком не знайти:

І той у мені

Що говорить до тебе мовчки

І той у мені

Що говорить до тебе віршами

І той у мені

Що будує для тебе човен

Усі ми чужі

І нічого нема між нами

І той у мені

Що стікав би по тобі воском

І той у мені

Що місив би тебе як тісто

Нас тисячі тут

У одному мозку

Нам ще просторо

І нам не тісно

Бо так я люблю тебе стояку

Бо й ти у мене така столика

Такі всілякі такі ніякі

Такі розумні такі ми дикі

Такі-то там-то такі-то тут ми

Такі то з кимось такі то разом

Бхагавага і камасутра

Останній аркуш

Не перша фраза.

Ще Юрко співав під фонограму, слів не потрудився вивчити:) Якщо аудиторії не подобалися музичні твори,  Іздрик просив освистувати його, тоді, якшошо перейде вірші. Однак охочих посвистати не було.
Ірина ЮРКО.

Фото автора.

 

Comments are closed.