Заповідний ліс на Тернопільщині вирубали законно?

Нещодавно представники “Автомайдану” запідозрили Улашківське лісництво в тому, що на території заказника загальнодержавного значення “Дача Галілея” було незаконно вирубано 5 гектарів лісу, в тому числі цінні породи дерев.

До Автомайданівців Тернопільщини звернулися мешканці Чортківщини. Люди скаржилися на те, що в лісах, на їх думку, незаконно масово вирубують дерева. Представники Автомайдану виїхали  на територію Державного лісового заказника загальнодержавного значення “Дача Галілея”, що підпорядковується Улашківському лісництву ДП Чортківський лісгосп. Ця територія охороняється законом. На місці побачили більше 5 гектарів вирубаного лісу, на пеньках ніяких знаків, зокрема клейма, яке б свідчило, про законність зрізаних дерев автомайданівці не знайшли. Вони кажуть, що вирубують там трьохсотлітні дуби та ще більш цінні породи дерев.

Представники Автомайдану Тернопіль звернулися до прокуратури, міліції, СБУ, ще одну заяву спрямували виконуючому обов’язки Генерального прокурору Олегу Махніцькому, провести перевірку і з’ясувати хто і для чого масово вирубує ліс.

Але як  запевняють в ДП “Чортківське лісове господарство” Санітарна рубка в Улашківському лісництві у 2013 році проводилася згідно всіх дозвільних документів.
Як повідомили лісники, рубка включена в план санітарно-оздоровчих заходів на 2013 рік. На ділянці проведено лісопатологічне обстеження комісією опорного пункту Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Львівлісозахист» та Тернопільським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Крім цього, на дану рубку є лімітне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення №9/8/09/3-2013, виданий Міністерством екології та природних ресурсів України.
“ДП «Чортківське лісове господарство» виписано лісорубний квиток № 176 від 6 листопада 2013 року на суцільну санітарну рубку в Улашківському лісництві квартал 44 виділ 2,6 площа 5,3 га загальною кубомасою 1362 м3. На даний час дана рубка закінчена, на ній проведено посів лісових культур дуба звичайного”, – повідомили у прес-службі Тернопільського облуправління ЛМГ.

Коментарі вимкнені.