Жителі Тернопільщини отримали подяку від президента Польщі

Зразковий ансамбль народної музики «Веселі гудаки» з м. Бучач повернувся із захоплюючої та пізнавальної мандрівки до Польщі на музичний фестиваль «Integracja malowana dźwiękiem». За тиждень перебування у сусідній державі учасники ансамблю познайомилися з польськими традиціями та людьми, а також показали їм українську музику та колорит. Кожен концерт гурту супроводжувався захопленням та шаленими оплесками глядачів, «Веселі гудаки» не залишили жодного байдужим.

За сприяння настоятеля Бучацького костелу отця Даріуша Пєхніка учасники ансамблю тиждень проживали у сім’ях парафіян, які гостинно прийняли дітей та допомагали у організації відпочинку колективу.

Кожного дня для дітей були організовані цікаві заходи. Уперший день діти з ансамблю мали можливість відчути себе польськими школярами та побачити як навчаються у звичайній сільській школі за кордоном.

Спочатку, був концерт на якому місцеві школярі та «Веселі гудаки» показували свої уміння. Польським дітям сподобався виступ українців, особливо пісня «Гей, Соколи!», яку співали усі глядачі разом з ансамблем. А ще наших дітей запросили відвідати уроки у школі, займатися у класі разом із польськими школярами. Вразив  нестандартний виклад  навчального матеріалу вчителями, доброзичлива атмосфера.  Незабутні враження отримали науроці з астрономії у шкільній обсерваторії.

Бохня, місто біля якого мешкав ансамбль, славиться своєю соляною копальнею, щоправда зараз це лише туристичний об’єкт, роботи там не проводяться вже кілька років.

Копальня солі у Бохні є найдавнішою копальнею у Польщі,вона безперервно працювала з 1253 року до 1995.  «Веселим гудакам» випала чудова можливість побувати на глибині більше 300 метрів під землею, побачити та відчути історію копальні, від моменту знайдення солі у цих місцях та до сьогодення. Під землею розміщена величезна галерея (250м) де є спортзал, розважальні атракціони, спальна зала на 500 місць.

Ансамбль «Веселі гудаки» підкорив журі музичного фестивалю професійною презентацією української пісні за що отримав спеціальну відзнаку-диплом від президента Польщі Б.Комаровського та цінні подарунки.Також під час фестивалю діти  прийняли активну участь у конкурсі малюнків до улюблених пісень.

Учасники ансамблю мали нагоду побувати у Кракові – одному з найстаріших міст Польщі, з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною, прогулятися «королівською дорогою», побачити палац  Вавель та річку Віслу. На обід українці разом з німецьким колективом завітали до ресторану традиційної польської та лемківської кухні. На кінець дня «Веселі гудаки» відвідали Науковий фестиваль, на якому студенти найстарішого у Польщі Ягелонського університету демонстрували рівень та можливості навчання.

Субота для дітей з Бучача була виснажливою, але дуже цікавою та захопливою. У цей день було організовано велосипедну мандрівку до санктуаріуму Матері Божої та  невеликої  галереї ікон з різних країн світу, із зображенням Богородиці,де побачили ікону Почаївської Матері Божої.

Також «Веселі гудаки» відвідали центр активного відпочинку, де діти гралися між казковими будинками, кораблями та іншими спорудами, відвідали мотузковий парк, пограли у баскетбол та настільний футбол.

У неділю ансамбль «Веселі гудаки» виступив у рамках парафіяльного фестивалю у селищі Галов. Як і на кожному виступі, діти не залишили жодної людини байдужою до їхнього співу. «Веселі гудаки» так сподобалися публіці, що усі підспівували, а дітки танцювали разом з учасниками ансамблю.

Вів концерти о.Даріуш, який робив презентацію ансамблю та коментував українські тексти пісень польською мовою.

Також під час поїздки ансамбль відвідав декілька Служб Божих у костелах наближених до Галова. Усіх парафіян вразили виступи “Веселих гудак”, після яких вони вдячно аплодували та дякували учасникам ансамблю.

Учасники ансамблю вдячні за сприяння у поїздці нашому партнеру-Міжнародному фонду «Милосердне серце», керівник Володимир Здебський, начальнику відділу культури Бучацької  РДА Андрію Ковалку. Особлива подяка о.Даріушу Пєхніку за допомогу в організації цікавого та пізнавального перебування у Малопольському воєводстві, за молитви та настанови під час подорожі.

Джерело: http://www.buchachnews.com/

Коментарі вимкнені.