Політологи прогнозують хід виборів у округах Тернопілля

Про очікування та прогнози щодо «Парламентських виборів-2012» говорили 15 серпня політичні експерти у Тернопільському представництві Фонду «Українська політика». Почесним гостем був відомий політолог Кость Бондаренко, який і розповів, що ж відбувається із передвиборчою ситуацією на загальноукраїнському рівні.

–       Поки що немає жодних сюрпризів у плані розстановки політичних сил, – розпочинає розмову Кость Бондаренко. – Так, фактично за 25-26% борються дві партії на одному рівні – «Партія регіонів» та «Об’єднана опозиція».

Що ж до розстановки інших політичних сил у відсотковому відношенні, то за 10% бореться «УДАР» та комуністи, а по 5% – «Свобода» та «Україна вперед».

Експерт також відмітив, що цікавою, на його думку, є «зрілість» представлених команд у списках на виборах.

– Це серйозні списки, адже є багато фахівців: юристів, економістів, представників областей, – додає Кость Бондаренко. – І загалом уже можна спрогнозувати, що майбутній парламент буде більш фаховий, ніж теперішній.

Що ж до огляду політичної ситуації на Тернопільщині, коментувати взявся керівник Тернопільського представництва Фонду «Українська політика» Віктор Уніят.

Найбільше протистояння, за словами експерта, будемо спостерігати у окрузі №164, який охоплює землі Волині. Адже саме там у двох регіонах (в це Кременеччина та Шумщина) підтримка населення більша у церкви МП, а на Лановеччині та Збаразькому  – церква КП. Тому прогнозоване тут протистояння між тими кандидатами, яких підтримують дві церкви.

–          Округ №165 найбільший з усіх округів Тернопілля, там найбільшу агітацію проводить Іван Чайківський і скласти конкуренцію йому від представника опозиції Володимира Бойка буде важко, – зазначає експерт. – А от у 166 окрузі потрібно враховувати, що хоч це й найбільш патріотичний округ, проте іншим представникам може бути важко скласти конкуренцію Надії Хоптян.

І на останньому, 167 окрузі, найшвидшу роботу почав Володимир Бердиківський. Там же балотується Василь Чубак. Проте ще їм конкуренцію може скласти і відомий Тарас Козак, який має значні фінансові ресурси.

–          Варто і не забувати про чинники, які впливають на хід парламентської компанії, – додав заступний голови правління Фонду «Українська політика» Олег Витягов. – Зараз бачимо, що передвиборча кампанія, як завжди, буде «брудною». Ось-ось підуть компрометуючі «зливи» інформації на суперників відкрито і через інші джерела.

«Особливо будуть спекулювати на мовному питанні, тому це буде фішка передвиборчої компанії», – додав Олег Витягов.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя «Погляд»

 

-1 thoughts on “Політологи прогнозують хід виборів у округах Тернопілля

 • 09:40 | 16.08.2012 о 09:40
  Permalink

  Замовна стаття !!! журналісти пишіть, що це на правах реклами!

  • 12:50 | 16.08.2012 о 12:50
   Permalink

   Точно замовна, була на тій зустрічі. По-іншому трохи говорилося. Всіх кандидатів, про яких казали, не згадали. До речі Бедриківський став чомусь Петриківським. Змінив прізвище чи новий кандидат?

   • 13:46 | 16.08.2012 о 13:46
    Permalink

    шановний журналіст, який був присутній на заході, можете у своєму ресурсі згадати усіх кандидатів. а за прізвище, дякую, що поправили. часом комп’ютер сам переправляє незрозумілі йому слова, тому можна назвати це технічною помилкою 🙂

  • 13:51 | 16.08.2012 о 13:51
   Permalink

   дякую за коментар. я так розумію суть статті у “замовності” ви назвали, бо не знайшли серед перелічених кандидатів того, кого ви підтримуєте? давайте подивимося, яким буде результат виборів у жовтні…

Коментарі вимкнені.