Покращити якість місцевих автодоріг на Тернопіллі зможуть прийняті законопроекти співавторства нардепа Миколи Люшняка

17 листопада Верховною Радою було прийнято два законопроекти, які стосуються вдосконалення механізму фінансування дорожньої галузі України. Одним із авторів запропонованих змін до Бюджетного кодексу України та закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» став народний депутат від Блоку Петра Порошенка Микола Люшняк. 

На думку нардепа, дані законопроекти зможуть покращити стан дорожньої інфраструктури як державного, так і місцевого значення. Адже згідно із ними вже з 1 січня 2018 року буде створено Державний дорожній фонд, кошти з якого спрямовуватимуться виключно на потреби дорожнього господарства. З них – одразу 35% йтиме на розвиток та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які в перспективі планують передати в управління обласних держадміністрацій.

Більше того, на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вже згаданих автошляхів прийнятими законопроектами буде передбачена і відповідна субвенція.

  • Приблизно за останні 10 років рівень фінансування дорожньої галузі був на 66-86% меншим від науково обґрунтованої мінімально необхідної потреби. Така ситуація призвела до того, що станом на сьогодні існуючі автомобільні дороги за міцністю та рівністю не відповідають сучасним технічним вимогам у 40-50% від загальної протяжності мережі, – зазначає Микола Люшняк. – Виокремлення джерел фінансування дорожнього господарства в окремий фонд допоможе забезпечити стабільне фінансування дорожнього господарства і дозволить запобігти направленню джерел фінансування дорожнього господарства на інші цілі.

Прийняті зміни, зокрема і створення Державного дорожнього фонду, зможуть забезпечити будівництво та реконструкцію автомобільних доріг загального користування, їх належне утримання та своєчасний ремонт. Підняти рівень дорожньої інфраструктури до європейських стандартів.

До слова, згідно із законопроектами, наповнюватиметься Державний дорожній фонд надходженнями у вигляді: акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених на митну територію нашої держави підакцизних нафтопродуктів і транспортних засобів; ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби та шини до них, а також, плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

 

Коментарі вимкнені.