До влади повинні прийти добровольці

«Майбутнє держави має бути за добровольцями та волонтерами, які врятували Україну від російської агресії і фактично перейняли на себе функції держави, коли більшість політичної еліти була не здатна брати на себе відповідальність і приймати швидко рішення», – таку заяву озвучив громадсько-політичний діяч, боєць батальйону “Тернопіль” Володимир Болєщук, коментуючи події у державі навколо посилення тиску на добровольців з боку державних органів.

“ Треба чесно визнати, що цю війну програла прогнила бюрократична системи, а агресора зупинили добровольці і волонтери. Вони можуть не подобатися владі, але вони варті того, щоб мати довіру і бути у владі бо, як казав колишній глава УГКЦ Любомир Гузар: “Влада боїться свободи у серцях набагато більше, ніж голодного бунту, бо голодного можна купити, а вільного – тільки вбити”. Тобто цих людей не купиш і вони не підуть на компроміс з сумлінням”, – зазначив у своєму коментарі Володимир Болєщук.

 

Політик підкреслив, що альтернативою для людей можуть бути об’єднання на зразок “Народного контролю”, де об’єднуються волонтери, добровольці, підприємці.

“Для українців споконвіку були традиційними опора на самоорганізацію. Таким був кооперативний рух під проводом Митрополита Андрея Шептицького, коли українці не мали держави, але зуміли через взаємодопомогу і самоорганізацію створити освітні заклади, виховати політичні еліти, і, зрештою, збудувати цілу народну повстанську армію.

Така ж ситуація і зараз, коли ми формально маємо державу, але в ній залишилася стара система, зламати можуть її ті, хто звик працювати в умовах, коли успіх справи залежить від твого авторитету серед людей. Такі люди збудують міцний тил, бо вони розуміють тих, хто на фронті жертвує життям і здоров’ям. Тоді буде перемога”, – говорить доброволець.

Нагадаємо, Володимир Болєщук в лютому 2015 року  залишив цивільну роботу і пішов добровольцем до батальйону “Тернопіль”, який виконує завдання в зоні АТО.

 

Коментарі вимкнені.