Мертвого і стос підтасованих документів подали до окружної виборчої комісії в Теребовлі

На виборчих дільницях порушують не лише закони, а й моральні права. На 166-му окрузі в Теребовлі до виборчої комісії включили мертвого чоловіка. Прізвище колишнього мешканця райцентру у списках виявила його рідна сестра, також член ОВК. Чоловіка зареєстрували, як члена комісії аж 6 разів.

Оксана Стадник, член ОВК по одномандатному виборчому округу № 166: «Він включений до 6-ти партій. Уже людина, яка вмерла, включена в 6 партій. Але так, як 4 партій не прийшло, це всі партії, будемо казати, партії влади, це все технічні партії «Партії Регіонів». Значить, зафіксовано було це в партії політична партія «Українська національна асамблея». І друга дільниця – це є с. Лозівка, політична партія «Держава».

Факт порушень виборчого процесу для більшості українців, на жаль, став звичним. Але зневажити пам’ять померлого заради своєї політичної вигоди для його рідних – просто обурливо.

Оксана Стадник, член ОВК по одномандатному виборчому округу № 166: «Це напевно, всіх обурило, не тільки мене, як сестру покійного мого брата, якого вже 2,5 роки немає. Ой. Це Мулик Ігор Петрович. Це не то, що обурило. Я не знаю, що він їм зробив, щоб так глумитися по його пам’яті взагалі, по душі. Це я, як сестра, наприклад, це що я кожен день там за нього молюся, за його душу. А тут, щоб так топтати, ви розумієте. Ну я не знаю. Для мене це дуже гірко і взагалі».

На Теребовлянській ОВК вимагали виключити людей, які згідно законодавства, не мають права бути членами комісії. З поданих списків викреслили й тих, кого реєстрували паралельно від кількох різних партій.

Віктор Мартинюк, член окружної виборчої комісії по одномандатному виборчому округу № 166: «Відповідно до опрацьованих даних, сьогодні було нами виключено претендентів з тих, які претендували на включення до складу ДВК по всьому округу, близько 850 чоловік. Це є ті суб’єкти, які не відповідають вимогам статей Закону про вибори народних депутатів України, і кратність яких перевищила 1 суб’єкта щодо включення до однієї ДВК. Ми їх виключили».

Вагоме порушення на ОВК по 166-му округу виявили і в останній день реєстрації подань. 18-го вересня, коли добігали останні хвилини подачі людей до складу комісії, представники однієї з партій внесли стос папок з документами претендентів на включення. Та це порушення вдалося вчасно виявити.

Віталій Шафранський, довірена особа кандидата в народні депутати України: «Без 20 хв. 12 ночі, тобто за 20 хв. до завершення цього терміну, групою осіб на чолі з кандидатом в народні депутати Кісьом Іваном Івановичем була занесена велика маса папок, тобто подань. Але окружна комісія діяла в межах чинного законодавства, ті папки були відсортовані по партіях. Якщо я не помиляюся, десь було занесено 45 подань. З них лише 17 було прийнято. Решту не було людей, які мали на це право».

Хоча ці порушення вдалося усунути, на думку членів комісії, у передвиборчому процесі ще багато фальсифікацій.

Оксана Стадник, член ОВК по одномандатному виборчому округу № 166: «То, що вони подавали ці подання, це не то, що половину людей, повикидали, там двійників є море. Я не знаю, ви розумієте. Я навіть не можу собі уявити, з якою метою це було зроблено. Для чого це було зроблено? Для чого глумитися по пам’яті тих людей? Це добре, що я знаю, а скільки таких є людей, мені здається, що вони повключали ці мертві душі? Як зараз дружині мого брата? Як дітям його? Ну не знаю».

Згідно із законодавством, до 26-го вересня ОВК повинні сформувати склад дільничних комісій з їх головами та заступниками. Далі провести перше організаційне засідання. В окружній виборчій комісії в Теребовлі сподіваються зробити це вчасно і без порушень.

ІНТБ

-1 thoughts on “Мертвого і стос підтасованих документів подали до окружної виборчої комісії в Теребовлі

  • 09:14 | 26.09.2012 о 09:14
    Permalink

    Тут висновок такий, нас мають за ідіотів! Партія влади робить що хоче, так Ви представте собі, що буде коїтися 28 жовтня на виборчих дільницях, яка буде фальсифікація та підтасовка голосів на користь РЕГІОНАЛІВ!!! Українці, якщо Ви горді за свою державу за свою націю не допустіть свавільлля!!! Не продайте свій голос за кілограм гречки чи за 100 грн. зробіть вибір гідний українця не дайте ХРЮНЯМ перемогти!!!!!

Коментарі вимкнені.