Надал, тримайся, – розпочинається нова ера Заставного

Троє з шести тернополян, які отримали 5-річний квиток у Верховну раду, увійдуть у так званий “гурток Заставного”. Зокрема, власною персоною “списковик” Народного фронту Роман Заставний та переможці 165 та 167 округів “порошенківці” Тарас Юрик та Олег Барна.

Це перша серйозна перемога екс-мера Тернополя після болючої поразки на виборах мера. До Верховної ради він пройшов довгий і тернистий шлях. У 2012 році його “недешеве” 75-те місце у списку об’єднаної опозиції виявилось непрохідним. Насамкінець Деревляний виключив його з “Батьківщини”. Однак підфартило з “Народним фронтом”. Проект Яценюка приніс несподівано великий врожай. Крім того, прогнозовано зіграла “карта” його вихованців, які вчасно пересіли в “потяг” Порошенка.

Про спільність інтересів учасників “гуртка Заставного” свідчить багато відкритих даних. Заставний і Тарас Юрик на виборах до Тернопільської міської ради в 2010 році були першим і другим номером списку партії “За Україну”. Також згідно з офіційними даними ЦВК Заставний є головою спостережної ради ТзОВ “Протекшн груп”, а Юрик – членом спостережної ради цієї фірми. Натомість Олег Барна є старшим братом керівника місцевого штабу Порошенка Степана Барни, який є давнім підопічним екс-мера Тернополя, а також спіробітником “Протекшн груп”.

За даними з неофіційних джерел, Заставний істотно “вклався” у виборчі кампанії Юрика і Барни, які балотувалися від БПП. Вертикаль штабів “Народного фронту” відкрито працювала на обох кандидатів. Юрика партія Яценюка підтримала офіційно. Натомість на Барну місцеві штабісти Яценюка працювали в обхід офіційного висуванця нардепа Івана Стойка, до якого у Заставного свій “гамбурзький рахунок”.

До речі, найближчим часом депутатський мандат отримає Барна-молодший. Найімовірніше, це станеться після формування уряду. Тоді “тріо Заставного” перетвориться в квартет. Таким чином, “гурток” наздожене за кількістю мандатів закарпатський клан Балог. Ця родина впродовж десятиліття контролює ситуацію на Закарпатті. Не виключено, що такі амбітні цілі й у “гуртка Заставного”. Перебуваючи біля керма осередків партій Президента і Прем’єр-Міністра, вони зроблять спробу “підімняти” під себе намісництво Президента та повернути собі посаду Тернопільського міського голови.

За Збручем

Коментарі вимкнені.