«Народний контроль» разом із мешканцями Острова бореться проти дерибану землі

Спільними зусиллями громади села Острів та активісти «Народного контролю» домоглися обіцянки від місцевої влади виділити землю родинам, які гостро потребують ділянки для зведення житла.

Так, сім’ї Ткачуків та Назариків живуть в селі Острів у половині аварійного будинку. Інша половина хати, як і подвір’я, належить їхнім родичам. Сільська рада обіцяла родинам земельні ділянки, натомість місцеві депутати за зачиненими дверима розділили всі землі між собою та роздали обраним.

Зневірені люди звернулися по допомогу до «Народного контролю».

«У крихітній кімнаті живе дочка, зять, онук і я – дві сім’ї. Інша половина будинку належить сестрі зі сім’єю і їх сину. Але вони в ній не живуть, тож частина дому 15 років не опалюється, дім покривається пліснявою. Нам дуже важко, а будуватися немає де», – описала ситуацію пані Марія.

Жінка каже, коли в селі роздавали земельні ділянки, вони подавали заявку. Але їй відмовили без жодних пояснень.

Схожа ситуація й у сім’ї Паскевич. На одному подвір’ї живе 9 людей. Від безвиході перебудували хлів у житловий будинок.

«Хлів без води та газу переробили в житловий будинок, адже не було де жити. Але й у переробленому приміщенні – не солодко через сирість», ­– ­ говорить жінка.

Паскевичам також відмовили у виділенні землі.

Зокрема, на скандальній сесії сільської ради 21 липня цьогоріч місцеві депутати утримались та не проголосували за виділення ділянок десяткам родин. Натомість, як стверджують місцеві мешканці, наділи отримали родичі і друзі депутатів. Люди кажуть, сесію провели таємно, а голосували як хотіли. Справжні списки тих, хто отримав землю сільрада ретельно приховує.

Голова ініціативної групи села Острів пані Ірина розповіла: «Голова сільської ради вивісив списки без печаток, підписів, не завірені, тобто не дійсні. Люди навіть не знають, хто отримав їхні ділянки. Депутати усе тримають в таємниці».

Мешканці села довго добивалися справедливості, але марно. Врешті вийшли на протест: перекрили трасу міжнародного значення.

Підтримав людей і «Народний контроль». Під час пікету голова сільради Богдан Піщатін пообіцяв громаді і активістам спробувати призупинити рішення скандальної сесії. Та вже на наступній зустрічі з жителями змінив свою думку.

«Скасуємо лише при відповідному рішенні суду», – заявив Острівський сільський голова Богдан Піщатін.

Врешті після нових пікетів селян у вирішення конфлікту втрутилася районна державна адміністрація. За їх сприяння людям все-таки видали справжні списки тих, кому дали землю. А після тривалих дебатів острівчанам пообіцяли: сільрада знайде ще один земельний масив у межах села і виділить його потребуючим.

Сільський голова зізнався, в Острові під забудову є ще біля 150 гектарів землі.

За словами голови Тернопільської районної державної адміністрації Олександра Похилого, це найкращий вихід зі становища.

А от законністю рішень депутатів, які ділили землю за зачиненими дверима, вже займаються правоохоронці.

«Народний контроль» і надалі стежитиме за ситуацією.

Коментарі вимкнені.