Чому ми, українці, так багато святкуємо? – тернопільський політик Петро Ландяк

Вчора ЗНОВУ був вихідний понеділок. І мені цікава Ваша думка стосовно того, чому ми, українці, так багато святкуємо. Знаю, такої кількості вихідних немає ні в Сполучених Штатах Америки, ні в Західній Європі , ні в тій же Польщі, куди наймасовіше виїжджають наші люди.
Пам’ятаю, як на початку 90-их, зародилось перенесення вихідних, коли великі державні свята випадали на суботу чи неділю. Це був період найбільшої економічної кризи після розвалу радянського союзу, коли простоювали великі промислові гіганти, на яких тоді ще працювало багато людей. Оці простої створювали певну соціальну напругу, адже виникали проблеми з доходами людей через високу інфляцію, а у 1993 році вона становила 10 000%, та ще й зупинялось виробництво через зменшення збуту. Тоді виникали ситуації з вимушеними вихідними на виробництві , які завжди оплачувались в радянський час, а на початку 90-их – не було грошей це робити.
І вважаю, що саме з цієї причини тодішня влада придумала перенесення вихідних , щоб збільшити календар неробочих днів, бо цим вона хоча б частково знімала вимоги робітників і одночасно допомагала керівництву великих підприємств розв’язувати, як проблему зайнятості, так і щомісячних зарплат. Адже за ЗАКОННИЙ вихідний платити зарплату ніхто не буде.

Пройшов час. Багато , що змінилось. Вже “вимерли” майже усі промислові гіганти. На жаль дуже невелику кількість з них вдалося перепрофілювати чи модернізувати. Але кількість вихідних, на мою думку, просто ЗАШКАЛЮЄ! Знаю, що з нас стосовно цього підсміховуються і американці, і ті ж поляки…
То що будемо робити далі? Чи можливо ми правильно так багато святкуємо і відпочиваємо???

Що Ви думаєте з цього приводу???.

Депутат тернопільської міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.