Справа про перешкоджання депутатській діяльності скоро буде закрита, – Олександр Богомол

Поліція нікого не притягатиме до кримінальної відповідальності за перешкоджання депутатській діяльності.

Про це розповів на прес-конференції начальник Головного управління Національної поліції Олександр Богомол.

Як відомо, 24 квітня, 12 травня та 2 червня під Тернопільською міською радою відбувалась штовханина. Депутати від фракцій «БПП «Солідарність», «Об’єднання «Самопоміч», а також Іван Сороколіт, Роман Навроцький та Ігор Турський не змогли потрапити на сесію ТМР. Завадою тому були представники партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода» з різних міст України.

Відтак, міські депутати звернулись до поліції з заявами щодо перешкоджання їхній депутатській діяльності.

Олександр Богомол каже, що справа найближчим часом буде закрита. А серед «свободівців»-блокувальників не виявлено осіб, які б займали службові посади.

– Ми готові вже прийняти рішення по цьому проваджені, або направити до суду, або закрити. Скоріш за все, воно буде закрите. Люди будуть притягнуті до адміністративної відповідальності. Тому що суб’єктом перешкоджання депутатській діяльності може бути тільки службова особа, – повідомив начальник ГУ НП Тернопільщини.

Крім того, він відмітив, що поліція рекомендувала заявникам звернутися до суду щодо усунення перешкод у виконанні депутатській діяльності, аби залучити судових виконавців.

– Допустимо, є рішення суду. Судові виконавці приходять. Не дають судовим виконавцям виконати рішення суду. А за це до кримінальної відповідальності можна притягнути будь-кого. Нас люди не послухали.

Олександр Богомол також додав, що від жодного депутата, яким 24 квітня було завдано тілесних ушкоджень біля міської ради , нема претензій.

– Тому я бачу, що це політичні ігри. Хочу, щоби поліція не попала в жорна між двох політичних гігантів чи гігантиків, – резюмував поліцейський.

Тоді двоє міських депутатів від БПП Солідарність звернулись за допомогою до медиків. Володимиру Міську влучили в око яйцем, Юрію Смакоузу бризнули в лице перцевим газом.

Варто також зазначити, раніше Олександр Богомол розповів, що 2 червня в штовханині під мерією двом поліцейським поламали ребра. У цій справі слідство ще не завершено.

Назар Наджога

Коментарі вимкнені.