Тернопільська депутатка знає, як зробити міську раду відкритішою

Робота міської ради Тернополя стане прозорішою! В цьому переконана депутат, голова постійної комісії з питань архітектури та містобудування Наталя Паньків. Вона зареєструвала проект рішення, який дає можливість уникати махінацій навколо «пайової» участі, яку сплачують забудовники до міського бюджету на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

– Зареєструвала проект рішення «Про обов’язкову умову укладення договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Тернополя». Суть його така: з метою максимальної прозорості та об’єктивності зобов’язати уповноважених та відповідальних осіб міськради при укладенні договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Тернополя погоджувати їх із постійною депутатською комісією міської ради з питань містобудування.

За словами Паньків, будь-яке капітальне будівництво/реконструкція у місті передбачає обов’язкову сплату певного «податку» (пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста), який становить 6% від загальної кошторисної вартості для нежитлових будівель і споруд і 4% — для житлових будинків. Здавалось би, усе просто та справедливо. Однак, насправді, недобросовісні забудовники можуть зловживати, занижуючи саму кошторисну вартість, тобто применшувати реальну суму вартості будівництва, від якої буде нараховуватись відсоткова сума до сплати в загальну міську казну.

– Пропонуємо усі договори та кошториси аналізувати самим депутатам, а саме: покласти цей контроль на профільну постійну депутатську комісію. Будь-який інший депутат і чиновник може брати участь у роботі комісії. Додасться багато рутинної роботи. Але ми справимось! Адже для чого ж тоді ми йшли у депутати? Саме на нас лежить відповідальність перед громадою. Якщо і такої прозорості буде мало, то затвердження цих договорів можна проводити навіть на сесії, — переконана Наталя Паньків.

Депутат пропонує тернополянам також не стояти осторонь процесу та висловлювати свої думки, пропозиції щодо цього проекту рішення.

Коментарі вимкнені.