Вседозволеність починається згори, – тернопільський депутат Петро Ландяк

Останніми днями я декілька годин присвятив царині «владного бізнесу» – газу і газовій трубі. Я попробував оцінити, як організовує свою роботу ДК НАФТОГАЗ УКРАЇНИ і засновані ним дочірні компанії.

Ознайомився з сайтом компанії. Мене цікавив ФІНАНСОВИЙ ПЛАН нашого монополіста і його «дочок». Проте не знайшов на сайті цього надзвичайно важливого, я б сказав, і фундаментального, для організації праці, документу. Мої пошуки продовжились моніторингом рішень уряду.

І ось цього я не сподівався!!!

Фінансовий план Нафтогазу на 2016 рік урядом затверджено в самому кінці року, 30 листопада 2016 року (!!!) Виникає питання, а який сенс так пізно затверджувати фін.план ??? Що це дає???Адже цей документ має наперед визначити обсяги використання коштів Нафтогазом , зафіксувати напрям капіталовкладень,лімітувати фонд оплати праці та інші видатки, які , в тому числі, лягають в основу формування тарифів та мають забезпечити беззбиткову роботу компанії.

Додатково зазначу, що до 1 червня 2016 року керівництво Нафтогазу мало подати уряду проект фінплану на 2017 рік, а на той час,як ми бачимо, ще не пахло прийнятям фінансового плану на 2016рік. Тому не дивно, що заробітна плата керівника цієї компанії і його заступників у 2016 році становила 1-2 млн. грн. на місяць.!!! Добре, що ці молоді хлопці ще більше собі не взяли!!!

Нічого не перешкоджало без фінансового плану, у 2016 році збільшити адміністративні видатки майже у два рази. При майже незмінній чисельності Нафтогазу у 2015 році на оплату працівників було витрачено 283 млн.грн. а у 2016 році – вже 505 млн.грн. і середньомісячна зарплата працівників зросла з 37 тис грн.. до 61 тис.грн. а зарплата голови правління і трьох його заступників зросла в середньому з 4тис.доларів (невже мало?) до 40 тис.доларів. А по підсумках 2016 року цих четверо високопосадовців отримали разом ще 46,6 млн.грн.(!!!)

Крім цього на утримання 5-ти осіб спостережної ради компанії витрачено 16,7 млн.грн., в тому числі їх зарплата становила 14.4 млн.грн.

І ЦІ ВСІ ЗАТРАТИ –В ТАРИФ!!!

“Нафтогаз” пояснює підвищення в 10-ть разів витрат на оплату праці складу правління компанії необхідністю доведення її до середнього рівня оплати праці керівництва аналогічних компаній в інших країнах, зокрема, Австрії, Польщі, Румунії, Росії, Угорщині.

А ЧОМУ НЕ ПОРІВНЮЮТЬСЯ ДОХОДИ ПРОСТИХ ГРОМАДЯН ЦИХ КРАЇН ???
А ЧОМУ НЕ УВ’ЯЗУВАТИ ЇХ ЗАРПЛАТУ З КІНЦЕВИМ РЕЗУЛЬТАТОМ НАФТОГАЗУ?

Більше трьох років державні топ-менеджери(урядовці) запевняють українське населення в майбутній газовій незалежності, припиненні поставок газу з РФ і нарощенні внутрішнього видобутку.
Під цими гаслами піднімалися тарифи та додатково стягуються десятки мільярдів гривень зі споживачів.

В МЕНЕ ДО НИХ ПИТАННЯ : А ЯК МОЖНА ПРОВОДИТИ МОДЕРНІЗАЦІЮ ПІДПРИЄМСТВ ,ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ВИДОБУТКОМ ГАЗУ БЕЗ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУ ???

ЗНАЧИТЬ ДУРЯТЬ НАС!!!

Фінансовий план 2017 року урядом був затверджений трохи раніше –19 липня 2017 року. Тобто це дозволяло пів року з коштами робити практично, що завгодно. А дочірному підприємству ПАТ «Укртрансгаз», яке протягом 2015 і 2016 років в кожному році зазнавало збитків більше ніж по 3 млрд. грн, протягом 2017року урядом не було затверджено фінансовий план, хоча урядовцям два рази представляли проект цього документу

НА 2018 РІК ФІНАНСОВИЙ ПЛАН НАФТОГАЗУ ТАКОЖ ЩЕ НЕ ЗАТВЕРДЖЕНО!!!..

ХІБА ЦЕ НЕ ВСЕДОЗВОЛЕНІСТЬ???

ЩО Ж НАМ ЧЕКАТИ?

УРЯД ТАКИ ПЛАНУЄ ПІДВИЩИТИ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ і про це в наступному пості за кілька днів.

Депутат міської ради Петро Ландяк

Коментарі вимкнені.