Дмитро Ярош: Я закликаю політиків не гратися країною

8 березня 2014 в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг Дмитра Яроша для зарубіжних та українських журналістів, на якому лідер «Правого сектора» озвучив наше бачення ситуації в країні та зробив ряд важливих політичних заяв.

«Ми вибороли свободу, і тепер наше основне завдання – зберегти державу. Агресія в Криму – це не лише виклик Україні, це загроза усій Європі, усьому світовому порядку. Якщо світ і країни-гаранти не можуть допомогти Україні захистити свої кордони, то хто відтепер почуватиме себе в безпеці?», – заявив Дмитро Ярош.

Лідер «Правого сектора» висловив підтримку нашим солдатам і офіцерам, а також усім громадянам АР Крим. «Їхні витримка та мужність гідні захоплення. Усе ще маємо надію на дипломатичне вирішення конфлікту, інакше півострів буде зруйновано – так, як зруйнували Абхазію або Придністров’я», – наголосив Дмитро Ярош.

У своїй промові лідер «Правого сектора» окреслив ставлення нашого об’єднання до дій влади та бачення її першочергових кроків.

«Основне завдання сьогоднішньої української влади – забезпечити керованість країни. Ми поки що бачимо брак професійності. Все більше призначень в уряді викликають здивування і поступову втрату довіри в суспільстві. Я закликаю політиків не гратися країною. Нам потрібен уряд національної єдності, а не однопартійний уряд. В уряді мають бути представлені всі регіони, широкий спектр політичних сил, – підкреслив Дмитро Ярош. – Уряд повинен терміново доповісти про результати розслідувань убивств на Майдані. Викликає здивування, що досі нікого зі злочинців, які вбивали наших героїв, не затримано і не засуджено. Уряд зобов’язаний знищити корупцію – насамперед у правоохоронних та судових інституціях. Уряд повинен негайно розпочати системні реформи. Лише справи, а не слова перетворять Україну на державу, в якій хочеться жити, і де сепаратистів виганятимуть з кожного міста».

Дмитро Ярош також висловив позицію «Правого сектора» щодо європейської інтеграції України.

«Підтримую підписання політичної асоціації з ЄС. Уряд має вже зараз концентруватися на виконанні угоди про асоціацію. Ми вдячні Європейському Союзові за підтримку. Європейський Союз має бути відкритим і до України, і до Російської Федерації», – підкреслив лідер «Правого сектора».

Окремо у своєму виступі Дмитро Ярош озвучив бачення «Правого сектора» подальших стосунків світової спільноти з Росією.

«Розумію усі комплекси російського президента. Вдруге його геополітичні плани розбилися об Україну. Маємо два завдання. Перше: українською витримкою та міжнародними санкціями змусити Росію зупинити агресію. Друге: дати російському народу європейські перспективи та гарантії безпеки. Ми чітко розділяємо, де імперська політика Кремля, а де російський народ зі своїми національними інтересами. Закликаю США, ЄС, увесь світ заблокувати економічні відносини з цією країною, відмовитися від російської нафти і газу, заблокувати рахунки країни та її керівників. Закликаю зібрати спеціальне засідання Генеральної Асамблеї ООН, засудити на ньому дії агресора і розглянути питання міжнародних санкцій. Росіяни – також європейський народ, вони мають право на гідне майбутнє і не повинні бути заручниками імперських амбіцій свого президента», – підкреслив Дмитро Ярош.

Детальніший звіт про брифінг Дмитра Яроша буде опубліковано на офіційному сайті «Правого сектора».

Політрада «Правого сектора»

Коментарі вимкнені.