«Жертв на Майдані більше, ніж каже статистика», – Олег Барна

Із столиці він приїхав у камуфляжі та з військовим рюкзаком. На обличчі синці та шрами. Олег Барна – один з тих, кого противники Євромайдану називають екстремістами та бандерівцями. Насправді ж він простий українець, з Чортківщини. Вчителює у Білобожницькій школі. Викладає дітям фізику та Захист Вітчизни. На столичний Майдан вперше поїхав 30 листопада, після розгону, разом із сином-студентом.

ОЛЕГ БАРНА, активіст Євромайдану:

 «В загальному, були два  місяці. Ну з переривом, приїжджали. Хворів, мав бронхіт. Тоді в морози, коли спали у палатках».

Як тільки став на ноги після хвороби на Майдан повернувся. А 18 лютого його скосила куля Беркута. У Кріпосному провулку, коли спецпризначенці почали добивати лежачих активістів, Олег Барна разом з товаришами кинувся їх рятувати. Він пригадує, «Беркут» нападав на людей, практично без захисту, і намагався бити по голові. Тому, чоловіки прикривались однією рукою, а іншою витягували  за комір потерпілих.

ОЛЕГ БАРНА, активіст Євромайдану:

 «Фактично, одного, як кажуть, відбили. Другий чоловік, якого пішли рятувати, то вже не встигли то зробити, тому що був жорсткий удар. Лікарі сказали, що це була травматична куля великого калібру, ну і повезло в такій мірі».

Через цей удар Олег Барна втратив свідомість і допомога знадобилась уже йому. Врятували медики, забравши чоловіка в Будинок офіцерів. Страшних днів на Майдані було дуже багато, розповідає євромайданівець. І додає, жертв більше, ніж каже статистика.

ОЛЕГ БАРНА, активіст Євромайдану:

«Я хочу відзначити, що тих людей, які до тепер рахуються викраденими, катованими і скоріше всього вбитими, яких ще не знайшли і можливо ніколи не знайдуть, те як встановлені факти, що щоб замітати свої сліди працівники спецпідрозділів вивозили їх в крематорій і спалювали».

Додому, Олег Барна приїхав не відновлювати сили після отриманих травм, а через мобілізацію. Каже має ідею створення Національної гвардії.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.