Жителі Донбасу вже готові бити по терористах із тилу

Жителі Донбасу повинні повстати.

Не ці, гнані й голодні, котрі зараз називають себе “народними республіками”. Справжні жителі Донбасу, мешканці окупованих містечок і сіл.

Перші дзвіночки вже чуємо. То там говорять про появу партизанів, то там беззбройні люди вибили бандитів із блок-посту, то там група небайдужих прийшла до Стрілка з вимогою йти геть…

Терористи, звісно, жорстоко розправляються з повсталими. Але, здається, донбаський народ поволі починає розуміти – гірше не буде. Їх або використають живим щитом, або мобілізують на інженерні роботи, або пограбують, або зґвалтують, або підселять до їхніх помешкань бійців.

Звісно, зараз так і хочеться нагадати – вони самі в цьому винні. Бо один раз уже “повстали”, кидаючись на броню українських транспортерів та не пускаючи наших солдатів з криками: “Хунту геть!”.

До речі, частина населення, навіть якщо чиїсь будинки розбомбили, далі про це не шкодує. Мовляв, ми тримаємося, ми воюємо, а життя вперше за багато десятків років наповнилось хибним, але – смислом. Проте це означає лише те, що протестний потенціал жителів Донбасу до кінця не використано. Одна справа – кидатися на наших солдатів, котрі нікому із місцевих нічого поганого не зроблять. І зовсім інша – опиратися тим, хто вже прирік мирне населення на жертву.

Мені здається, жителі Донбасу, котрі не виїхали із зони воєнних дій, досить скоро почнуть повставати проти терористів активніше. Повстання в Слов’янську – ось те, чого не передбачає Путін, не бере до уваги Гіркін-Стрілок, і, до речі, чомусь не припускає як керівництво АТО, так і президент України, автор мирного плану. Між тим, воно здатне не лише поламати всі плани окупації Донбасу, а й звести нанівець будь-яку тривалу дестабілізацію.

Якщо мирний народ збунтується, в розрахунки Петра Порошенка теж будуть внесені певні корекції. Це означатиме: жителі Донбасу справді хочуть змін.

Можливо, під “змінами” вони розуміють дещо інше, ніж Майдан та решта України, але вони точно вимагатимуть від влади організувати та провести місцеві вибори й обіцяну децентралізацію швидше, ніж їм пообіцяв президент. І процес відбудеться на згарищах. Ніхто не чекатиме, поки збудують придатне для виборчої дільниці місце.

Жителі Донбасу, як мені здається, вже готові бити по терористах із тилу. І коли наспіє армія, місцеві громади вже встигнуть обрати серед себе лідерів. Та висувати їх на посади старших над собою. Разом із ними налагодять мирне життя. Й ніхто більше не посміє прикриватися людьми, мов живими щитами, та грабувати шахтарів.

До речі, про повстання в тилу ворога… Криму це так само може стосуватися. Невже не дістало?

Андрій Кохотюха, insider.ua

-1 thoughts on “Жителі Донбасу вже готові бити по терористах із тилу

  • 14:56 | 24.06.2014 о 14:56
    Permalink

    у автора зовс1м вже розум помутився. ти що, придурок, думаеш н1хто н1чого не знае 1 буде твою брехню читати 1 в1рити? у людей якось 1 родич1 1 знайом1 там е 1 знають вони хто терорист, а хто н1, хто в них стр1ляе – мирних жител1в. ти хто, ск1льки тоб1 за це заплатили, паскудь? ради чого ти це все плетеш?

Коментарі вимкнені.