«Бомба таки вибухнула» – «небезпечні відходи» знесли бетонну огорожу та забруднили довкілля Тернопільщини

Про можливу небезпеку, яку несе в собі діяльність Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод» в с. Острів Тернопільського району з порушенням вимог природоохоронного законодавства Державна екологічна інспекція у Тернопільській області вже повідомляла (попередня стаття вийшла під назвою «Бомбу сповільненої дії необхідно знешкодити»). Адже згадане підприємство відноситься до об’єктів підвищеної небезпеки і потребує посиленого контролю Інспекцією. Нагадаємо, що 05.04.2017р. Інспекція направила позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з метою тимчасової заборони (зупинення) діяльності даного об’єкта. Справу призначено до розгляду на 01.06.2017р.
26 травня при обстеженні території підприємства встановлено, що «бомба таки вибухнула»: під натиском 4000 тонної маси побічних продуктів тваринного походження, які зберігалися на території підприємства з 2007 р., знесено бетонну огорожу. Внаслідок чого частина «небезпечної купи» перемістилася на площу близько 500 м ² за межі території підприємства.

На місці Інспекцією відібрано проби землі і води на предмет забруднення. На директора підприємства складено протокол про адміністративне правопорушення і винесено постанову про закриття справи у зв’язку із передачею матеріалів до поліції. Поводиться збір матеріалів для проведення розрахунку збитків за забруднення довкілля та передачі їх до Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 239 Кримінального Кодексу України. Про даний факт повідомленого чергового управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА.

Коментарі вимкнені.