Чортківський замок очистять від сміття

20 січня у кабінеті голови Чортківської райдержадміністрації Ярослава Стеця відбулася нарада з питань розвитку Чортківського замку, на яку було запрошено зацікавлених осіб, а саме директора Чортківського відділення Національного Заповідника «Замки Тернопілля, керівників філії «Чортківський автодор», ДП «Чортківське лісове господарство», бюро технічної інвентаризації, начальника фінансового управління, представників відділу культури та туризму райдержадміністрації, районної ради, місцевих засобів масової інформації. Голова райдержадміністрації Ярослав Стець зазначив, що Кабмін 11 лютого 2010 року передав Чортківський замок з управління облдержадміністрації до Міністерства регіонального розвитку та будівництва, в результаті чого пам’ятка тепер входить до складу Національного заповідника “Замки Тернопілля”. З часу передачі замку проведено значні роботи по розчистці території навколо нього та всередині, відкрито багато занедбаних підземних ходів та приміщень, зроблена інвентарна справа. Проте, сьогодні постає питання про його подальшу долю. Тому метою наради було виробити спільну стратегію, бачення спеціалістів на розвиток цієї пам’ятки архітектури.

Головними на сьогодні завданнями визначено продовження робіт по очистці території та вивезенню сміття, розроблення та розміщення туристичних вказівників, біл-бордів, які б привертали увагу туристів до замку. ДП «Чортківське лісове господарство» пообіцяло виготовити дерев’яні лавки у старовинному стилі, які не порушуватимуть цілісний ансамбль і будуть розміщені по периметру внутрішнього двору замку, щоб відвідувачі могли присісти відпочити і відчути атмосферу сивої давнини.

Голова райдержадміністрації дав доручення відділу культури та туризму райдержадміністрації підготувати районну програму, яка б відображала концепцію розвитку архітектурної пам’ятки, винести це питання на громадське обговорення, і тільки потім приймати остаточне рішення.

Присутні на нараді висловили багато цікавих ідей щодо виготовлення рекламної продукції, поштових листівок з зображеннями Чортківського замку, створення на території замку майстерень старовинних ремесел, маленьких крамничок з продажу виробів народних умільців, створення фільму про Чортківський замок та ін.

Завершуючи зібрання, Ярослав Стець підкреслив, що для проведення подальших робіт з благоустрою слід залучати громадськість, студентство, тимчасово непрацюючих громадян через центр зайнятості і висловив сподівання, що вже влітку територія замку буде приведена до належного стану і там буде проведено масовий захід для чортківчан та гостей району з метою популяризації та формування інтересу до історичної спадщини.

Наступна нарада з даного питання запланована через місяць.

Коментарі вимкнені.