Чи надовго в Збаражі запанував мир?

Вчора, шостого грудня, о 16 годині врешті відбулася сесія міської ради Збаража, скликана мером Михайлом Бочаровим.  Нагадаємо, що війна між депутатами та мером-регіоналом розпочались ще минулого року, коли народні обранці висловили йому недовіру та  24 грудня 2010, року рішенням Збаразької міської ради №36 достроково припинили повноваження міського голови. Тож від 15 березня 2011 року Бочаров М.Г. не виконував повноваження міського голови.

Та, попри недовіру, мер своїх повноважень не склав, навпаки – продовжив працювати.  Він одразу ж подав заяву у суд з вимогою визнати рішення депутатів не чинним.  Збаразький районний суд задовільнив позов.  Сьомого листопада Львівський апеляційний суд відмовив у забезпеченні позовної заяви депутатам Збаразької міської ради і поновив Бочарова Михайла в обов’язках міського голови.

Зважаючи на заблокований через непорозуміння з депутатами  бюджет, навіть коштом власної родини, оплатив двадцятитисячний борг за електроенергію для дитсадків та шкіл. Попри те, очевидно бажаючи наповнити бюджет, близько пів року тому по-свому неординарно – здав сесійну залу в оренду циганам, які щороку приїжджають у Збараж торгувати одягом.  Цього дня депутати таки провели сесію, однак у коридорі, адже базар йшов повним ходом. Попри резонансність події, вона так і «не вийшла» за межі Тернопільської області.

Очевидно, що головним фактором пошуку порозуміння мера із депутатми стало те, що заручниками ситуації стали мешканці Збаража, адже без засідань сесій міської ради не можуть отримати необхідні документи, приміром, на приватизацію землі.  Люди перебували вже на межі зриву, який негативно міг закінчитися не лише для мера, але й для депутатів, на яких збаражани покладали певні сподівання.  Окрім того, був блокований міський бюджет, що не зашкодило, врешті, гучно відсвяткувати 800-ліття Збаража у жовтні. Місто використовує лише одну дванадцяту  минулорічного бюджету, який був закладений, коли ще все було  гаразд.

Тому депутати відреагували на заклик мера відвідати сесію. Хоча й тут виникли непорозуміння: депутати вважали за доцільне проводити п’яту сесію, а от мер – третю, ту, на якій закінчив власну діяльність. Однак за дві сесії проведені депутатами, ними було прийнято понад сотню рішень, які вже виконуються. Тому наполягли все ж, щоб сесія була п’ятою. Мер поступився, тому, попри колишні негаразди, сесія відбулася. Врешті був затверджений бюджет на 2011 рік, розглянуто декілька питань.

Однак чи надовго ідилія запанувала в Збаражі – буде видно згодом. Хоча б на прикладі того, наскільки вчасно буде прийнято бюджет-2012 та про що звітуватиме мер у кінці поточного року. Адже він запевнив, що таки звітуватиме.

Ольга Терещук

-1 thoughts on “ Чи надовго в Збаражі запанував мир?

  • 12:10 | 7.12.2011 о 12:10
    Permalink

    Бюджет був затверджений ще в січні місяці, що вчора мер і визнав. А на сесії внесли лише зміни до бюджету!

Коментарі вимкнені.