Двері особливого режиму в Бережанах (фото)

Черговою особливістю історії нашого містечка є розташування місць позбавлення волі поміж житлового простору. Місто контрастів, що на своїй канві містить локації з двоякою енергетикою.

1884 рік, австрійська адміністрація відчуває потребу в розширенні карно-судового апарату. Бережани перетворюються на окружне судове місто. Чи не всю важку атмосферу карної системи акумулювали класичні двері тутешньої в’язниці-катівні.

Витримані елементи декору у поєднанні з оригінальною фурнітурою перетворюють ці двері на цікавий витвір столярського мистецтва. Стрімкості дверним стулкам додають тафлі декоровані канелюрами, а також круглі центральні вставки, які часто зустрічаються в ролі символів-оберегів. Неможливо не звернути увагу на масивні виведені назовні завіси. Вони унікальні для нашого міста. Вражаючі форми кріплень додають стулкам вишуканості та надійності.

Геометричність конструкції підкреслює дверний профіль, який у випадку технічних пошкоджень брав удар на себе. Попри свій багаторічний стаж перед нами вдале поєднання якісного металу та деревини.

Вдивляючись у форми дверей під несміливим лютневим сонцем, розуміймо, що минуле близько, і саме двері є його німими свідками. Свідками людських доль. Межею між свободою та сліпою жорстокістю окупантів ХХ століття.

Михайло Музичка

Comments are closed.