Хоростків “не попустить” Гусятину медичної псевдореформи

Гусятинська райдержадміністрація затвердила “дієву модель первинної медицини”. Але без пунктів здоров’я (читай без ФАПів) с. Сорока, с. Верхівці, с. Карашинці. Про це повідомляє секретар Хоростківської міської ради  Любомир Лівель в мережі Фейсбук. За його словами, амбулаторію с. Перемилів понижують в статусі до пункту здоров’я.

 • Питання знову в грошах, але не на утримання мережі (ці кошти платить об’єднана громада), а на ремонти, закупівлю автомобілів (кожен  ФАП має бути забезпечений автомобілем) та обладнання. Гроші на ці речі виділяє Держава і в Гусятині вже вкотре порахували, що для Хоростківської громади це зажирно і трохи врізали мережу первинної медицини (більше собі лишиться). І це в той час, коли Хоростківська громада замість того, щоб відкрити свою лікарню, віддала в район більше 8 млн. грн на Копичинецьку та Гусятинську лікарні під приводом, що там лікуються жителі громади. При цьому райдержадміністрація центр ПМД передбачила в Гусятині (де і так є лікарня, дві бригади швидкої з новими автомобілями). А чому не в Хоросткові? Що Гусятин райцентр – не аргумент, через два роки він буде в Чорткові (згідно з адміністративною реформою) і, тим більше, Гусятин не знаходиться в центрі, як Хоростків, а на окраїні району… Вважаю, що міська рада не має це подарувати і терміново обговорити цей “медичний псевдоплан” Гусятинської РДА на комісії та вжити заходів, – вважає Любомир Лівель.

 

-1 thoughts on “Хоростків “не попустить” Гусятину медичної псевдореформи

 • 08:15 | 20.04.2018 о 08:15
  Permalink

  Згідно рекомендованих критеріїв формування спроможної мережі район визначився у потребі проведення капітальних ремонтів, придбанні 14 автомобілів, медичного обладнання для закладів району.
  Всі заклади району АЗПСМ, ФАП та ФП знаходяться в тому статусі, в якому вони є. Ніхто немає права закривати, перепрофільовувати, реорганізовувати заклади району без рішення сесії громад сіл, районної ради. МОЗ також не рекомендує закривати ФАП та ФП. Тільки громада вирішує потребу існування закладу. Сімейний лікар на окремій дільниці має укласти з пацієнтами не менше 1800-2000 декларацій.
  Вся інформація доступна для загального доступу на сайтах Міністерства охорони здоров’я, департаменту охорони здоров’я, крім того, проекти спроможної мережі обговорювались на нараді в РДА за участю районної ради, голів ОТГ та сільських рад. Такі проекти розробляли усі райони і вся Україна .
  Проект формування спроможної мережі надання ПМД носить виключно рекомендаційний характер.
  Тож П.Лівель дає некваліфіковані, необґрунтовані і неправдиві висновки.
  За достовірною інформацією звертайтеся за телефоном 2-28-89.

 • 09:32 | 20.04.2018 о 09:32
  Permalink

  Лівель вже давно не секретар і регалії його якісь бутафорські

 • 09:41 | 20.04.2018 о 09:41
  Permalink

  Дуже дивно, що чоловік не знає що робить жінка. Я, разом із дружиною Лівеля була в складі комісії по обговоренню цього проекту. Трохи смішно виглядають його претензії, якщо чесно. Треба більше з жінкою спілкуватися

 • 17:21 | 20.04.2018 о 17:21
  Permalink

  Метровий Лівель “рулить”.Шукає як пропіаритися

 • 22:57 | 20.04.2018 о 22:57
  Permalink

  Віталій Батіг крім підписуватися в коментарях жіночими іменами ще дуже любить використовувати
  так звану англійську брехню. Це коли говориш правду , тільки правду але не всю правду. Наводжу приклад цитату: “Ніхто немає права закривати, перепрофільовувати, реорганізовувати заклади району без рішення сесії громад сіл…” Тут все правда, Батіг не буде закривати ФАПи в Карашинцях, Верхівцях і Сороці чи амбулаторію в Перемилові, він не має на це повноважень… це зробить Гладун з міськими депутатами… І зроблять це не тому що вони такі погані, а тому, що Держава не дасть їм грошей на ті установи які не потрапили в мережу завдяки саме Віталію Батогу… Я не в прихильник всесвітніх заговорів.. Але придумати змусити таким чином Степана Гладуна закрити ФАПи в сами в тих селах , які найбільше за нього проголосували – це найвищий рівень цинізму!

 • 15:00 | 25.04.2018 о 15:00
  Permalink

  В такому складі, в якому вона є зараз вона не може існувати, це однозначно! Так-як там антисанітарія в туалетах!

Коментарі вимкнені.